Aktualności

Published on 18 listopada, 2015 | by admin

Jaka pojemność nowego stadionu Ruchu?

Strona internetowa Niebiescy.pl przeprowadziła sondę dotyczącą nowego stadionu Ruchu Chorzów, którego oddanie do użytku zaplanowano na 2020 rok.

“Dotychczasowe starania o budowę nowego obiektu dla Ruchu poddaliśmy ocenie w naszej sondzie. Padło w niej dużo odpowiedzi skrajnych mówiących, że obecny prezydent [Andrzej Kotala – przyp. red.] nie angażuje się w ogóle (31% głosów), lub że jego starania są maksymalne (4%). Tych odpowiedzi postanowiliśmy nie brać pod uwagę. Uśredniając jednak pozostałe określiliśmy zaangażowanie na poziomie 34%” – czytamy na stronie Niebiescy.pl w artykule podsumowującym wyniki sondy.

Redaktorzy serwisu poświęcili też kilka zdań na komentarz dotyczący wielkości nowego obiektu piłkarskiego, który ma powstać przy ul. Cichej.

“Zmagania na Cichej w tym sezonie regularnie śledzi średnio 7 tys. widzów. Średnia byłaby wyższa, gdyby wszyscy mogli zobaczyć mecze z Górnikiem oraz Legią. Możliwość przeżywania emocji w normalnych warunkach, gdzie nikomu nie padałoby na głowę, gdzie nie oślepiałoby słońce, gdzie miejsce zgadzałoby się z tym z biletu na pewno przyciągnęłaby na stadion pozostających w domach. Polepszenie akustyki skutkowałoby gorętszym i wspólnym dopingiem, wreszcie klub zwiększyłby obroty finansowe. Osiągany w takich warunkach sukces przyciągnąłby nowych sympatyków. Nie dziwi zatem fakt, że dziś aż 77% kibiców Ruchu jest zdania, że w Chorzowie powinna się rozpocząć budowa od razu obiektu 16 tysięcznego. Przypomnijmy, że obecny plan zakłada powstanie stadionu na 12 tysięcy miejsce z opcją rozbudowy do postulowanej przez 77% głosujących wielkości”.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv