Kibolskie Turnieje

Published on 13 stycznia, 2017 | by admin

I Turniej Miłośników Krwawych Sportów 08.01.2017

Relacja: Przerwę zimową postanowiliśmy urozmaicić turniejem sportów walki tak, by sprawdzić naszą formę bojową przed nadchodzącym sezonem. Dnia 8 stycznia zorganizowaliśmy w klubie KLINCZ turniej Miłośników Krwawych Sportów. Wystartowało 10 osiedlowo-fanclubowych ekip, gdzie w skład jednego zespołu mogli wchodzić tylko Koroniarze z danej dzielnicy bądź miejscowości.

Zasady takie zostały ustalone wcześniej w celu zmobilizowania większej liczby osób z poszczególnych rewirów. Najważniejsze było, aby zachować wyrównany poziom, który mógłby zostać zaburzony, gdyby zrobiono mieszane zespoły i jak to często bywa w turniejach piłki kopanej zazwyczaj łączone drużyny nie dają równych szans rywalom na boisku. Tutaj trzeba było organizować skład u siebie na rejonach, co w efekcie wpłynęło na ostateczną liczbę drużyn. Chętnych do zmagań było zdecydowanie więcej, jednakże nie każdy zdołał u siebie zmontować ekipę. Ostatecznie wystartowało ponad 70 zawodników skupionych w 10 zespołach podzielonych na dwie grupy. Walczono po 5 osób do ostatniej basty. Walka zaczynała się ze stójki, a dozwolone były tylko zasady parterowych sztuk walki oraz zapasy rzuty, dźwignie, duszenia itd. Każda ekipa miała 4 walki w grupie, a dalej przechodziły dwie z najlepszym bilansem. Po ciężkich grupowych przeprawach nastąpiła chwila odpoczynku, która została wykorzystana na pamiątkowe zdjęcie z wiszącą podczas całego turnieju flagą ekipy mocnych wrażeń YBH’01. Z fazy finałowej zwycięsko wyszła załoga z Bukówki, która przez fazę dogrywkową stoczyła najwięcej, bo aż 8 walk w turnieju. W trakcie wszystkich pojedynków równolegle sędziowało 5 osób, co miało zapewnić bezpieczeństwo zawodników. Podczas całej rywalizacji w ferworze walki i adrenalinie na rozgrzanej do czerwoności macie mogliśmy zobaczyć wiele efektownych poddań czy zapaśniczych rzutów, które będą jeszcze długo wspominane. Przez turniej przewinęło się około 150 Miłośników Krwawych Sportów, co nadało dosyć dobrego klimatu podczas większości walk. Głównym celem imprezy było zachęcenie jak największej Koroniarskiej Braci do częstszych wizyt na treningach jak i sprawdzenie gotowości bojowej poszczególnych ekip.

Na koniec podziękowania dla sponsorów oraz wszystkich osób, które pomagały przy organizacji tego wydarzenia jak również życzymy szybkiego powrotu do zdrowia tym, którzy mogli odnieść jakieś urazy.

Źródło: MKS-Korona-Kielce.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv