Aktualności

Published on 10 listopada, 2015 | by admin

Energa sponsorem tytularnym gdańskiego stadionu.

Stadion Energa Gdańsk – tak od dziś nazywa się Stadion w Gdańsku Letnicy, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze Lechii Gdańsk. Energa podpisała 5-letnią umowę partnerską na sponsoring tytularny ze spółką Arena Gdańsk Operator – zarządcą stadionu. Obie spółki, wspólnie z Miastem Gdańsk podpisały też list intencyjny o jeszcze większej aktywizacji stadionu i jego otoczenia.

Współpraca pomiędzy Grupą Energa, a jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych obiektów sportowych w Polsce, który zlokalizowany jest na Pomorzu, daje możliwość pełnego wykorzystania potencjału marketingowego i biznesowego obu firm. Stadion, na którym rozegrano m. in. cztery mecze UEFA EURO 2012 i zorganizowano do tej pory kilkaset eventów sportowych, rekreacyjnych, społecznych i biznesowych, będzie wizytówką wiążącą Energę z lokalnym środowiskiem. Firma zamierza także skupić wokół stadionu liczne działania sportowe, edukacyjne i kulturalne, z którymi od wielu lat obecna jest w regionie.

– “Rocznie mamy otrzymywać 4,5 miliona złotych. Jest to jednak kwota maksymalna, która zależna od jest od zrealizowania postanowień zawartych w umowie. Dotyczą one obrandowania stadionu i przeprowadzenia odpowiedniej liczby i rodzaju imprez. Nie mogę jednak podać, jaką najniższą sumę możemy dostać oraz ile różnych wydarzeń musimy rocznie przeprowadzić. Na razie stałą wartością są tylko mecze piłkarzy Lechii” – powiedział na konferencji prasowej prezes zarządu Arena Gdańsk Operator Tomasz Kowalski

źródło: lechia.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv