Aktualności

Published on 19 marca, 2018 | by admin

Cztery osoby odpowiedzą przed sądem za trzymanie “sektorówki”

Za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odpowiedzą przed sądem czterej młodzi mężczyźni, zatrzymani w sobotni wieczór przez policjantów. Mieszkańcy Kielc i powiatu w trakcie meczu piłkarskiego trzymali tzw. „sektorówkę”, utrudniając tym samym identyfikację innych osób na trybunach. Trzech mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat usłyszało już zarzuty, a 16- latek będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

W sobotni wieczór na kieleckim stadionie odbywał się mecz piłkarski. W trakcie spotkania kibice drużyny miejscowej w pewnym momencie rozciągnęli flagę, tzw. „sektorówkę”, zasłaniając tym samym innych widzów, którzy odpalili race świetlne. Policjanci przystąpili do działania i jeszcze tego samego wieczoru zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 16 do 33 lat.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalili, że zatrzymani trzymali rozciągniętą flagę sektorową, utrudniając w ten sposób identyfikację innych kibiców, czym naruszyli przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Troje zatrzymanych w wieku od 21 do 33 lat usłyszało już zarzuty, za które grozi wysoka grzywna oraz zakaz stadionowy. Z kolei 16- latek będzie swoje zachowanie tłumaczył przed sądem dla nieletnich.

Źródło: Komunikat KMP w Kielcach

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv