Published on 31 maja, 2016 | by admin

Coraz bliżej końca budowy nowego stadionu Widzewa.

Budowa nowego obiektu łódzkiego Widzewa wkracza w decydującą fazę. Za miesiąc będzie już dach i rozpocznie się montaż krzesełek.

Na obiekcie przy alei Piłsudskiego w Łodzi prace powoli wchodzą w końcową fazę. Montowane są już pierwsze lampy, poliwęglanowe płyty na wewnętrznym obwodzie zadaszenia a także układany jest klinkier na elewacji trybuny zachodniej.

Ta część obiektu ma być wyłożona w znacznej części cegłą, która ma nawiązać do robotniczych tradycji miasta. – Oprócz jasnych płyt znajdą się także fragmenty wyłożone czerwoną cegłą. Do wprowadzenia takiego rozwiązania zainspirowały mnie stadiony brytyjskie. Tam także część elewacji jest ceglana. To daje patrzącemu wrażenie solidności – wyjaśniał architekt Jacek Ferdzyn, który zaprojektował powstający obiekt.

Końcem przyszłego miesiąca prawdopodobnie zacznie się montaż krzesełek, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na trybunie wschodniej zostaną ułożone tak, by utworzyć napis WIDZEW nawiązujący do układu siedzisk ze starego stadionu.

Zgodnie z umową budowa ma się zakończyć końcem listopada a pierwsze spotkania Widzew rozegra na nim prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv