Aktualności

Published on 20 października, 2016 | by admin

Boniek “na dywaniku” u ministra sportu.

Zbigniew Boniek będzie musiał tłumaczyć się w resorcie.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Radia Zet, Minister Sportu Witold Bańka chce wyjaśnień od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Chodzi o to, gdzie na co dzień mieszka i reklamę nielegalnej w naszym kraju firmy bukmacherskiej.

Ministerstwo zainteresowało się tą sprawą ze względu na doniesienie złożone przez Radosława Majdana i Cezarego Kucharskiego, którzy są członkami komitetu poparcia Józefa Wojciechowskiego – kontrkandydata Bońka na objęcie funkcji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w zbliżających się wyborach.

Boniek ma tydzień na odpowiedź.

– Pan Zbigniew Boniek nie zamieszkuje w Polsce, a statut PZPN mówi, że kandydatem na prezesa związku może być osoba, która zamieszkuje w Polsce. Boniek wielokrotnie twierdził w mediach, że płaci podatki we Włoszech. To potwierdzenie wyklucza go ze startu w wyborach na nowego prezesa – argumentował wniosek Kucharski.

– Na pytanie, gdzie mieszka, Boniek odpowiada, co jest dla niego wygodne. W przypadku funkcji prezesa PZPN deklaruje, że mieszka w Polsce. Jeśli jednak chodzi o reklamowanie nielegalnie działającej w Polsce firmy bukmacherskiej, zasłania się włoskim obywatelstwem. Poza łamaniem ustawy hazardowej dochodzi aspekt moralny i etyczny. Sternik piłkarskiej centrali wspiera firmę, która odprowadza podatki za granicę – dodał Majdan.

źródło: Radio Zet

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv