Sezon 2020/2021

Published on 22 lipca, 2020 | by admin

W sezonie 2020/2021 więcej zmian w trakcie meczu

W kolejnym sezonie Ekstraklasy, który wystartuje już za miesiąc, czeka nas ważna modyfikacja zasad. Zwiększona zostanie bowiem liczba zmian zawodników, które mogą przeprowadzać trenerzy w trakcie meczu ligowego.

Do tej pory można było przeprowadzić trzy takie zmiany, a teraz liczba ta wzrośnie do pięciu. Taka sama modyfikacja przepisów została wprowadzona w zagranicznych ligach po zakończeniu przerwy związanej z koronawirusem i wznowieniu rozgrywek. W Polsce modyfikację blokował prezes PZPN Zbigniew Boniek, który był jej przeciwny. Teraz zmienił jednak zdanie na ten temat.

– Nowe rozgrywki, nowy regulamin. Równe szanse dla wszystkich. – napisał Boniek na swoim profilu w mediach społecznościowych. Wcześniej o nadchodzącej modyfikacji przepisów poinformował portal meczyki.pl. Zmiana zasad będzie teraz poddana głosowaniu na spotkaniu zarządu PZPN, na którym do zaakceptowania będzie także nowy system rozgrywek zakładający rozegranie sezonu 2020/2021 bez rundy finałowej. Rozgrywki zostaną zakończone po 30. kolejce spotkań ze względu na brak terminów do rozegrania rundy finałowej. Sezon ruszy już 22 sierpnia.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv