Sezon 2019/2020

Published on 22 maja, 2020 | by admin

999 kibiców na meczach? Zbigniew Boniek walczy o widownię.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek wyszedł z propozycją, by mecze PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi mogło oglądać po 999 kibiców. Zgodę na to musiałby jednak wydać rząd z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele – donosi Interia.

Wniosek w sprawie kibiców został wysłany w czwartek – 21 maja. Projekt zakłada, że mecze PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi mogłoby oglądać po maksymalnie 999 osób. Wyjątek stanowiłyby te obiekty, gdzie 999 osób przekroczyłoby 20 procent zapełnienia trybun. Wówczas liczba dopuszczonych miejsc byłaby proporcjonalnie mniejsza.

Zdaniem PZPN na stadionach można zachować odpowiedni odstęp. Za pomysłem przemawia też fakt, że dotyczy przestrzeni otwartej. Żaden obiekt piłkarski w Polsce, poza PGE Narodowym w Warszawie, nie jest bowiem w pełni zadaszony.

Plan Bońka zakłada szereg obostrzeń – w tym zakaz cateringu czy obowiązkową dezynfekcję rąk przed wejściem na stadion. Strona rządowa jeszcze nie skomentowała propozycji federacji. Niewykluczone, że jeśli wyda pozytywną opinię, to pierwszeństwo w obejrzeniu meczów będą mieć karnetowicze.

Przypomnijmy, polska piłka wraca do gry w przyszłym tygodniu. We wtorek i środę zostaną rozegrane mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski, a w weekend 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Kilka dni później grę wznowi Fortuna 1 Liga i 2 liga.

Na razie nie ma zgody na udział publiczności. ŁKS Łódź – wzorem niemieckiej Borussii Moenchengladbach – rozstawi na trybunach tekturowe makiety przypominające kibiców.

Źródło: gol24 / Interia

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv