Aktualności

Published on 28 lutego, 2017 | by admin

O Widzewie głośno za granicą.

O łódzkim Widzewie ponownie głośno jest w całej Europie. Nie za sprawą jednak sportowych sukcesów a niesamowitego wsparcia kibiców.

Kiedy w listopadzie uruchomiona została sprzedaż karnetów na wiosenne spotkania, tylko najwięksi optymiści wierzyli, że uda się zbliżyć do wyniku z sezonu 2010/2011, gdy po awansie do Ekstraklasy, kibice Widzewa nabyli pięć i pół tysiąca abonamentów. U progu inauguracji rozgrywek karnet na mecze przy Al. Piłsudskiego nabyło ponad 10400 osób.

Kibice Widzewa tym samym pobili rekord Parmy, która na czwartym szczeblu rozgrywkowym sprzedała ponad 9000 stałych wejściówek. Na tym jednak nie koniec karnetowego szaleństwa w Łodzi.

Fanatycy Widzewa liczą po cichu, że na klubowym liczniku pojawi się z przodu 12. Tym samym zostanie pobity rekord Polski w ilości sprzedanych karnetów należący do jednego z największych rywali – aktualnego mistrza i uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów warszawskiej Legii, która latem sprzedała ponad 11 000 tego typu biletów.

Ogromny sukces Widzewa nie przeszedł bez echa w zagranicznych mediach. O niesamowitym wsparciu kibiców i ilości sprzedanych abonamentów pisze m.in. niemieckie YAHOO Sport, weltfussball.de, Sportbuzzer, rosyjski Sports czy serwisy internetowe w Austrii i Chorwacji.

źródło: OSK Tylko Widzew

Tags: , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv