Aktualności

Published on 23 lutego, 2016 | by admin

Zwiększona pojemność stadionu w Gdyni na wiosnę

Działacze Arki zdecydowali na rundę wiosenną nieco zwiększyć pojemność Stadionu Miejskiego. Otwarte zostaną niektóre zamknięte sektory na trybunach „Tory” i „Górka”.

Sytuacja w ligowej tabeli oraz bardzo dobra frekwencja na zamykającym rok 2015 meczu z Wisłą Płock zachęciła działaczy do zwiększenia pojemności stadionu na rundę wiosenną. Zwiększy się ona o blisko tysiąc miejsc, lecz klub nie zamyka też furtki przed otwarciem całego obiektu na ostatnie mecze. Wówczas będzie musiał taką chęć zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przed rundą jesienną wprowadzono system oszczędności, wyłączając z użytkowania boczne sektory na „Torach” i „Górce” oraz, tak jak wcześniej, trybunę „GOSiR”. W efekcie stadion był zgłoszony na nieco ponad 6,5 tysiąca miejsc. W pierwszych meczach rundy wiosennej mecze przy ul. Olimpijskiej będzie mogło oglądać o blisko tysiąc widzów więcej. Zachowany zostanie sektor buforowy na skraju „Torów” od sektora gości, ale otwarte zostaną pozostałe zamknięte sektory na tej trybunie. Otwarte będą także skrajne sektory na „Górce”, poza tymi umieszczonymi w samych rogach.

Źródło: arkowcy.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv