Aktualności

Published on 9 czerwca, 2016 | by admin

Zawisza zdegradowany do II ligi.

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję o degradacji Zawiszy Bydgoszcz co oznacza, że na zapleczu Ekstraklasy zobaczymy Wisłę Puławy.

Pomimo złożonego w terminie odwołania klubu Zawisza Bydgoszcz od decyzji nr 14/1 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku o nieprzyznaniu Klubowi licencji na udział w rozgrywkach I ligi w sezonie 2016/2017, na podstawie pkt. 5.1.5.5 Podręcznika Licencyjnego, Komisja Odwoławcza postanowiła pozostawić odwołanie Klubu bez rozpoznania – Odwołanie nie spełniało wymogów formalnych przewidzianych w Podręczniku Licencyjnym – głosi komunikat Komisji Odwoławczej PZPN.

W związku z dzisiejszą decyzją odwołane zostało barażowe spotkanie między MKSem Kluczbork a Wisłą Puławy, co oznacza, że oba kluby w przyszłym sezonie zobaczymy w rozgrywkach pierwszej ligi.

Zawisza nie przedstawił Komisji Licencyjnej przede wszystkim raportu biegłego rewidenta z działalności klubu w ostatnim roku obrotowym. Sprawa dotycząca herbu i nazwy klubu o której informował nowy właściciel bydgoskiego klubu, nie ma większego wpływu na nieuzyskanie pierwszoligowej licencji.

źródło: pzpn.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv