Aktualności

Published on 28 kwietnia, 2020 | by admin

Sympatycy Zawiszy Bydgoszcz wsparli miejską Służbę Zdrowia

Sympatycy Zawiszy Bydgoszcz wspólnymi siłami wsparli Służbę Zdrowia w swoim mieście. Właśnie zakończyła się zbiórka pieniędzy na rzecz wsparcia bydgoskiego szpitala, która trwała od połowy marca. W sumie fanom Zawiszy udało się zebrać ponad 6 tys. złotych. Docelowo kibice chcieli pomóc Szpitalowi Zakaźnemu w Bydgoszczy, ale ostatecznie kwota została podzielona na 3 szpitale. Jak podkreślają bowiem organizatorzy akcji, we wszystkich bydgoskich szpitalach poziom ochrony zapewnionej personelowi medycznemu nie jest wystarczający. 

Zawiszacy odwiedzili już Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy i po wydaniu części zebranych środków przekazali placówce m.in. fartuchy medyczne, jednorazowe kombinezony ochronne, a także przyłbice i maseczki. Mali pacjenci otrzymali od kibiców również komiksy i maskotki! Obecnie trwa kompletowanie sprzętu dla kolejnych placówek medycznych w Bydgoszczy. Akcja kibiców Zawiszy cały czas zatem trwa.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Zawiszacy pomagają swojej lokalnej Służbie Zdrowia. Od początku epidemii w Polsce fani Zawszy odwiedzili już z najpotrzebniejszymi darami kilka miejskich szpitali. We wspólnym celu zjednoczyły się wszystkie fankluby Zawiszy. Piękna postawa!

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv