Reprezentacja

Published on 27 października, 2021 | by admin

Paulo Sousa zakażony koronawirusem

Portugalczyk uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i pod znakiem zapytania stoi jego udział w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, które będzie jednym z najważniejszych podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Selekcjoner Biało-Czerwonych czeka obecnie na rezultat kolejnego badania.

Według Sport.pl pozytywny wynik testu antygenowego to nie jedyny problem Paulo Sousy i choć bardzo szybko pobrany został wymaz do badania PCR, to nasz szkoleniowiec ma też typowe dla koronawirusa objawy (nie zdradzono jednak które), więc zakażenie jest niemalże pewne. Portugalczyk pozostanie obecnie w swojej ojczyźnie, gdzie będzie czekał na negatywny wynik testu.

Jak na razie nie wiadomo, czy Covid-19 wykluczy Paulo Sousę ze zgrupowania. Jeśli Portugalczyk łagodnie przechoruje zakażenie, a od razu po odbyciu przymusowej kwarantanny uzyska negatywny wynik, bez problemu będzie mógł stawić się w Hiszpanii, gdzie Biało-Czerwoni rozpoczną przygotowania do starcia z Andorą. Mecz ten rozegrany zostanie 12 listopada. Trzy dni później na PGE Narodowym reprezentacja Polski podejmie Węgrów – zwycięstwa w obu spotkaniach pozwolą zająć drugie miejsce w tabeli naszej grupy eliminacyjnej, co premiowane jest udziałem w playoffach. W nich Polacy zagrają 1 lub 2 spotkania – zwycięstwa w obu dadzą awans na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Paulo Sousa będzie zmuszony zmienić swoje dotychczasowe plany. Selekcjoner miał pojawić się między innymi na spotkaniu Cracovii z Radomiakiem, a także Legii Warszawa z Pogonią Szczecin.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv