Aktualności

Published on 3 lutego, 2017 | by admin

Zawisza wróci do Bydgoszczy?

Czy występującemu w Potulicach Zawiszy uda się wrócić do Bydgoszczy?

W Bydgoszczy od kilku tygodni trwają prace nad osiągnięciem kompromisu dotyczącego występów Zawiszy w mieście. Środowisko skupione wokół Zetki i miejscy radni mają jednak zgoła odmienne zdanie w tej sprawie i na chwilę obecną nic nie wskazuje by udało się osiągnąć zamierzony cel. Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza chciałoby, żeby wszystkie zespoły dzieci, które trenują w klubie znalazły swoje miejsce na boiskach w Bydgoszczy oraz żeby w mieście występowała także b-klasowa drużyna seniorów. Głównym przeciwnikiem takiego rozwiązania wydaje się być prezydent miasta, który podczas zwołanej w tym tygodniu konferencji powiedział, że nie widzi szans na taki obrót sprawy.

– Według mnie, tak naprawdę nie chodzi o dzieci, to chodzi o coś zupełnie innego, tak naprawdę o powrót kiboli na stadion, a kibole to jak Państwo widzicie na zdjęciach, jawne łamanie prawa, zasłanianie twarzy, race, wandalizm – powiedział prezydent miasta Rafał Bruski, pokazując na konferencji prasowej nagranie z meczu Zawisza – Widzew z 2010 roku.

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza odcina się od tezy prezydenta przywołując swoje argumenty.

– Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza ostatnim organizatorem ostatniego meczu w swojej historii było w 2009 roku. To był mecz z Victorią Koronowo. Później organizatorami meczów, które gdzieś tam Państwo oglądali podczas konferencji pana prezydenta były już różne podmioty, tu pragnę przypomnieć spółka, która dzisiaj już nie istnieje i jak również wydarzenia na meczu finałowym Pucharu Polski Lech – Legia pamiętne gdzie współorganizatorem tego meczu był związek CWZS – powiedział Krzysztof Bess, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Podczas konferencji prasowej Bruski pojawił się… z kamieniem, którym została wybita szyba w jego domu. Chociaż brak jest jednoznacznych dowodów potwierdzających powiązanie sprawcy lub sprawców tego czynu ze środowiskiem kibiców, dla prezydenta jest to jeden z czynników, by Zawisza rozrywał w dalszym ciągu swoje spotkania w Potulicach.

Jak wynika z zapowiedzi prezydenta, w przyszłym roku miasto ma powołać swój klub i wystawić drużynę do rywalizacji seniorów. Jaka będzie zatem przyszłość Zawiszy i futbolu w Bydgoszczy? Ciężko o jednoznaczną opinię. Na dzisiaj (tj. 03.02) zostało zaplanowane kolejne spotkanie dotyczące przyszłości Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza i jego występów w Bydgoszczy. Pozostaje mieć nadzieję, że mimo narastającego konfliktu wszystko w niedalekiej przyszłości wróci na właściwe tory.

źródło: bydgoszcz.tvp.pl / metropoliabydgoska.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv