Aktualności

Published on 25 listopada, 2013 | by admin

Zawisza w grudniu zagra przy pustych trybunach?

Grudniowe mecze Zawiszy Bydgoszcz zostaną rozegrane przy pustych trybunach? Szef kujawsko-pomorskiej policji chce zamknięcia stadionu w Bydgoszczy po zamieszkach, do jakich doszło w sobotnim meczu z Widzewem.

W trakcie spotkania doszło do starć bydgoskich kibiców i sympatyzujących z nimi fanów łódzkiego ŁKS-u z policją. Mundurowi użyli broni gładkolufowej, pałek i gazu. W poniedziałek 16 z 17 zatrzymanych podczas zadymy kiboli usłyszało zarzuty dotyczące wtargnięcia na teren, gdzie odbywała się impreza masowa. Na dwóch z nich ciążą też zarzuty czynnej napaści na policjantów. Grozi im za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Kary nie ominą również organizatora, a więc bydgoskiego Zawiszy. Bardzo możliwe, że klub oprócz kar finansowych będzie musiał także liczyć się z zamknięciem obiektu. Tego chce policja, która złożyła już odpowiedni wniosek do wojewody kujawsko-pomorskiego. W tym roku Zawisza na własnym stadionie podejmie jeszcze Piasta Gliwice (3 grudnia) i Lecha Poznań (13 grudnia). Niewykluczone, że oba mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Źródło: sport.pl

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv