Kibolskie Turnieje

Published on 7 marca, 2018 | by admin

XVII Turniej Kibiców Odry Wodzisław 03.04.2018

Relacja kibiców Odry Wodzisław: W sobotę 3 marca już po raz siedemnasty spotkaliśmy się we wspólnym gronie, aby corocznym turniejem uczcić pamięć śp. Fabsa. Z porannej zbiórki przy Alei wszyscy udali się na cmentarz, na którym spoczywa zamordowany w 2001 roku Piotr. Po złożeniu kwiatów oraz chwili modlitwy w świetle rac odwiedziliśmy także grób Sebastiana „Bora”.

Część rozgrywkowa turnieju w tym roku odbywała się na sali przy szkole nr 28, czyli tam, gdzie graliśmy równo dziesięć lat temu. Podczas piłkarskich pojedynków drużyn złożonych z kibiców Odry (w tym dwóch drużyn Włókniarza Kietrz) nie zabrakło głośnego dopingu. Jak zawsze niezastąpiona grupa płci pięknej spod znaku buldożka z kokardką czuwała nad stoiskiem, na którym każdy zainteresowany mógł otrzymać coś do zjedzenia czy picia oraz tradycyjnie nabyć coś nowego z gadżetów. Przerywnikiem zmagań amatorów piłki kopanej, który już na stałe wpisał się w program imprezy, były zawody w przeciąganiu liny. W tej dyscyplinie zwyciężyła załoga FZG. Z trzynastu drużyn rywalizujących piłkarsko podzielonych na cztery grupy pierwsze miejsce zajęła drużyna Piastów, która w finale pokonała Samych Swoich. Trzecie miejsce przypadło drużynie os. 1 Maja. Najlepszym strzelcem został młody reprezentant zwycięzców turnieju, zaś tytuł najlepszego bramkarza powędrował do zawodnika drużyny Sami Swoi.

W tym roku formuła rozgrywek została nieco skrócona, dzięki czemu obserwowanie zawodów aż do samego finału nie sprawiało wrażenia monotonii. Ostatnią częścią całości było wręczenie pucharów oraz nagród, po czym turniej można było uznać za zakończony. Dalsza integracja środowiska kibicowskiego odbywała się już wieczorem, a w niejednym przypadku trwała do rana.

Pomimo wielu przeszkód przy organizacji tego turnieju, wszystko ostatecznie się udało i mogliśmy spotkać się ponownie w gronie. Pragniemy podziękować w tym miejscu sponsorom oraz partnerom, których pomoc jest dla nas jak zawsze nieoceniona:

– Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 28. w Wodzisławiu Śląskim;
– „Eixir” Klub Fitness & Wellness;
– „Fit Life” Agnieszka Sokół-Witkowska;
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Tomaszny”;
– Firma Usług Gastronomicznych „U Gabi”;
– Drukarnia „Legis” Grzegorz Lisiecki;
– „Miły Kebab” Food & Beer;
– „Kozielski” Piekarnia D. i J. Kozielski;
– NES Bar.

Dzięki także dla osób zaangażowanych w organizację oraz dla wszystkich kibiców obecnych na turnieju. Tylko Odra.

źródło: UOW ’08

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv