Stadiony

Published on 31 maja, 2019 | by admin

Wrocław: Nawet 400 dzieci będzie uczęszczać na Stadion Wrocław

Przedszkole na Stadionie Wrocław miało pomieścić 200-220 dzieci. Ostatecznie jednak ma być większe, dla 350-400 maluchów. Niestety będzie też znacznie droższe i oddane nieco później.

W kwietniu we Wrocławiu otwarto oferty na adaptację południowego biurowca Stadionu Wrocław pod przedszkole. Nie było dobrych wiadomości, wszystkie oferty były zbyt drogie. Wrocław może i zgodziłby się na tę najkorzystniejszą, gdyby wykonawca wraz z uzupełnianiem dokumentacji nie zaczął podnosić ceny.

W efekcie przetarg unieważniono, a miasto zdecydowało o zmianie strategii. Przedszkole ma urosnąć z 1500 do 2250 m2. W efekcie zajmie całe dwa piętra zamiast półtora i pomieści nie 200-220, lecz aż 350-400 dzieci.

W rozpisanym ponownie przetargu miasto zwiększyło kwotę przeznaczoną na inwestycję do 1,74 mln zł. Niestety, znów oferty zdecydowanie przekroczyły budżet, nawet bardziej rażąco niż za pierwszym razem. Zgłosiły się Nexus Nowe Technologie oraz PB Maxbud ABJ, oferując wykonanie zadania za – odpowiednio – 4,98 mln zł oraz 5,66 mln zł. Rozbieżność jest bardzo duża, ale miasto najpewniej będzie dążyło do przyjęcia pierwszej z ofert.

– Mogę potwierdzić, że wszystko zmierza do rozstrzygnięcia przetargu na dostosowanie pomieszczeń w południowej części stadionu na potrzeby przedszkola. […] W tej chwili trwają wymagane procedury formalne i jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, wykonawca prac zostanie oficjalnie wyłoniony – mówi dla TuWroclaw.pl Kacper Cecota, rzecznik Stadionu Wrocław.

Decyzja operatora stadionu jest tłumaczona faktem, że kolejne unieważnienie może doprowadzić do dalszego wzrostu cen. Stale rosną bowiem ceny na rynku budowlanym. Osobnym powodem jest termin otwarcia przedszkola. Miało być gotowe pierwotnie jeszcze w zeszłym roku (wtedy z operatorem prywatnym – przyp. red.), później we wrześniu tego roku. Dziś termin szacowany jest na grudzień.

źródło: TuWroclaw.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv