Aktualności

Published on 6 sierpnia, 2013 | by admin

Wojewoda zamknął część stadionu Pogoni. To efekt zadym na i po meczu z Legią

Cztery kibolskie sektory na łuku za zegarem oraz sektory dla kibiców gości mają być puste podczas dwóch najbliższych meczów portowców.

Dwa najbliższe mecze Pogoni na stadionie szczecińskim (ligowy ze Śląskiem Wrocław i pucharowy z Zawiszą Bydgoszcz) odbędą się bez zorganizowanych grup kibiców zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych. Wyłączone mają być sektory 10-14, w których doping prowadzą najbardziej zagorzali fani Pogoni oraz sektory 22-23 – wydzielone dla fanów drużyn przyjezdnych.

Taką decyzje podjął dziś wojewoda zachodniopomorski po zapoznaniu się z opinią komendanta wojewódzkiego policji dotyczącą stanu bezpieczeństwa na stadionie.

– Na ostatnim meczu z Legią doszło do naruszeń szeregu obowiązujących przepisów, m.in. odpalania rac, wtargnięcia na boisko – wylicza wojewoda Marcin Zydorowicz. – Stadionowe służby porządkowe po raz kolejny zawiodły.

Wojewoda podkreśla, że klub szczeciński niejednokrotnie dostawał zalecenia i wskazówki, jakie podjąć działania, by nie dopuścić do łamania przepisów przez zorganizowane grupy kibiców.

– Już w poprzedniej rundzie, na spotkaniach z prezesem klubu wielokrotnie mówiliśmy o konieczności zwiększenia ilości służb porządkowych i informacyjnych, ścisłej współpracy ze stowarzyszeniem kibiców, niewyrażaniu zgody na wnoszenie na stadion środków pirotechnicznych. Zarząd Klubu obiecywał podjęcie stosownych działań – przypomina wojewoda Zydorowicz. – Zastrzegałem wówczas, że w przypadku powtarzających się naruszeń prawa oraz niewypełnienia przez zarząd klubu złożonych deklaracji – mecze będą się odbywały bez udziału zorganizowanych grup kibiców.

Decyzja wojewody już dotarła do klubu. Wyłączenie sektorów 10-14, to spory problem dla Pogoni.

– Mamy na te sektory sprzedane sporo karnetów, rozpoczęliśmy już także sprzedaż biletów jednorazowych na mecz ze Śląskiem Wrocław. Po otrzymaniu decyzji wojewody sprzedaż na sektory, które zostały wyłączone, wstrzymaliśmy – mówi Krzysztof Ufland, rzecznik Pogoni. – Niebawem poinformujemy, jak będzie można wymienić już kupione bilety na miejsca w innych sektorach.

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv