Aktualności

Published on 10 lipca, 2018 | by admin

Wisła nadal bez stadionu

Wisła Kraków nadal bez stadionu. Zarząd spółki wpłacił na konto Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu 1 mln zł. To o blisko 4 mln złotych za mało, aby znów można było podpisać umowę dzierżawy.

Jeden milion to za mało
W związku z długiem jaki posiada Wisła Kraków wobec miasta, została rozwiązana umowa dzierżawy stadionu. Klub zalega z płatnościami w sumie na kwotę 5,5 mln złotych. Aby móc podpisać nową umowę, miasto żąda spłaty zadłużenia, jakie spółka ma wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Kwota nie jest mała. Do spłaty pozostało 3,9 mln złotych. Rozgrywki ligowe ruszają już 21 lipca.

Dług nie zostanie rozłożony na raty
„Dług wobec ZIKiT jest wymagalny i już nic nie da się zrobić, np. rozłożyć go na raty. Miasto nie wymaga już zapłacenia teraz odsetek od tego długu, ani zobowiązań wobec Zarządu Infrastruktury Sportowej. Choć prawnicy stoją na stanowisku, że klub powinien spłacić cały dług. Zależy nam jednak na tym, by Wisła rozwiązała problem i oczekujemy na wpłatę tego, co jest wymagalne. Bez spłaty długu wobec ZIKiT gmina nie może z Wisłą podpisać nowej umowy. Podpisanie umowy w obecnej sytuacji byłoby niezgodne z prawem. Przepisy na to nie pozwalają, to byłoby działanie na szkodę gminy” – informuje Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Krakowa w wywiadzie dla Dziennika Polskiego.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv