Aktualności

Published on 31 lipca, 2016 | by admin

Wisła Kraków sprzedana.

Era B. Cupiała w krakowskiej Wiśle dobiegła końca.

Tele-Fonika sprzedała Wisłę Kraków. Pełny pakiet akcji piłkarskiej spółki trafiły w ręce Jakuba Meresińskiego a współpracuje z nim były piłkarz m.in. Widzewa Marek Citko, który będzie odpowiadać za rozwój sportowy.

Dzisiejsza decyzja nie jest jakimś większym zaskoczeniem.

Od dłuższego czasu media informowały o zmianie właściciela klubu, która miała być kwestią najbliższej przyszłości. Wstępna umowa sprzedaży podpisana została już 23 lipca, jednak dotychczasowy właściciel czekał na stosowne gwarancje bankowe.

Co ciekawe, Jakub Meresiński i Marek Citko mieli sprawować rządy w Koronie Kielce, jednak umowa przedwstępna dotycząca zakupu kieleckiego klubu nie została zaakceptowana przez włodarzy miasta.

(…) Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi. Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich – możemy przeczytać w komunikacie przedstawionym na oficjalnej witrynie krakowskiego klubu.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv