Aktualności

Published on 13 października, 2016 | by admin

Wiosenne Derby Łodzi z kibicami ŁKSu?

Powracające Derby Łodzi wydają się być tematem numer jeden ostatnich kilku dni. Podczas “Widzewskiego śniadania”, czyli cyklicznego spotkania zarządu Widzewa z mediami nie obyło się bez rozmów na temat meczu, który interesuje nie tylko mieszkańców Miasta Włókniarzy.

Początkiem lipca, na łamach portalu widzewtomy.net. zaskakującej wypowiedzi udzielił prezes klubu Marcin Ferdzyn, odnosząc się do obecności kibiców drużyny przeciwnej podczas derbowych pojedynków (…)osobiście jestem przeciwnikiem obecności kibiców ŁKS na naszym stadionie, jak i naszych kibiców przy al. Unii (…) Mam obawy, że kibice ŁKS mogliby na naszym stadionie poczuć – nazwijmy to – pewne problemy emocjonalne, związane ze stanem infrastruktury i przez to mogłaby ona ucierpieć. Derbów Łodzi dawno nie było. Niech teraz będą one świętem. Najpierw odpowiedni klimat wokół nich stworzą kibice ŁKS oraz piłkarze obu drużyn, wiosną zrobią to fani Widzewa, w kilkukrotnie większej liczbie. Natomiast w innych przypadkach nie mam nic przeciwko wpuszczaniu grup kibiców gości na stadion.

Nie mniej zaskakująca jest wypowiedź, jakiej udzielił dzisiaj – „Będziemy chcieli wiosną wpuścić kibiców ŁKS na nasz stadion. Jeśli tylko będzie on pod tym kątem spełniał wymogi. Policja nie może blokować fanom wejścia na mecz. Nawet jeśli dojdzie do zniszczeń, odpowiadać będzie za to Akademia Piłkarska. Mieliśmy myśli, żeby zrobić to inaczej, ale zmieniliśmy zdanie. Solą piłki są kibice” – powiedział prezes Widzewa.

Nie od dzisiaj wiadomo, że prawdziwą kibicowską atmosferę podczas spotkań piłkarskich, można poczuć, gdy oprócz fanów gospodarzy są obecni kibice drużyny przeciwnej. Czy słowa prezesa Widzewa znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości i wiosenne derby Łodzi zostaną rozegrane przy udziale fanatyków Widzewa i ŁKSu? Miejmy taką nadzieję, wszak czym jest futbol bez kibiców?

źródło: widzewtomy.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv