Published on 3 kwietnia, 2016 | by admin

Widzew z historycznym herbem.

Na ten dzień środowisko kibiców łódzkiego Widzewa czekało od dłuższego czasu, chociaż ze względu na dzisiejszą datę w kalendarzu wiele osób w to nie dowierza. Widzew w posiadaniu historycznego herbu!

– Wnikliwa analiza dokumentów przez prawników wykazała, że historyczny herb Widzewa jest nadal własnością Robotniczego Towarzystwa Sportowego i właśnie dziś chcielibyśmy zawrzeć umowę między Robotniczym Towarzystwem Sportowym a nami, na mocy której już od soboty wszystkie sekcje związane z Widzewem: piłka nożna, koszykówka, gimnastyka artystyczna i boks, będą mogły występować z historycznym herbem. Piłkarze Widzewa w meczu z Zawiszą Rzgów zagrają w herbem, który wraca wreszcie na swoje miejsce – wyjaśnił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź, Marcin Ferdzyn.

Podczas piątkowej konferencji prasowej parafowano umowę między obiema stronami. Historyczne Robotnicze Towarzystwo Sportowe reprezentował Jan Zalewski.

– Ten herb cały czas był w posiadaniu Robotniczego Towarzystwa Sportowego, o czym nie wiedzieliśmy. Nie był w rękach syndyka. Zdobycie tej wiedzy to zasługa naszych prawników. Nie chcę się zagłębiać w zawiłości prawne, ale prawnicy są pewni. Decyzja zapadła – podkreślił sternik Widzewa. – Postaramy się zrobić wszystko, żeby herb nie wpadł już nigdy w niepowołane ręce i nie był kiedykolwiek przedmiotem handlu, bo nie jest to przedmiot handlu, a dobro społeczne o wyjątkowym znaczeniu dla nas – widzewiaków – dodał Ferdzyn.

źródło: laczynaswidzew.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv