Published on 29 sierpnia, 2022 | by admin

Widzew Łódź – Wisła Płock 27.08.2022

Sobota, godzina 20:00 to termin idealny, wręcz wymarzony przez wielu kibiców. Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że będzie sporo chętnych zająć miejsce na sektorze gości, gdyż ostatnia okazja do spotkania się z kibicami Widzewa “twarzą w twarz” to mecz w Płocku w 2010 roku. Atmosfera wyjazdowa z dnia na dzień była co raz bardziej wyczuwalna w naszym mieście.

Gdy dostaliśmy zapewnienie od PKP o podstawieniu pociągu specjalnego postanowiliśmy jeszcze bardziej “nakręcić” ludzi na ten wyjazd i przygotowaliśmy kilka transparentów informujących, że tego dnia zostawiamy wszystkie sprawy i “jedziemy do Łodzi”. Chętnych z każdym dniem zapisów przybywało. Byliśmy pewni, że szykuje się nam prawdziwe kibicowskie święto. My, jako Wisła Płock Ultras, postaraliśmy się, żeby było to święto także w nieco innym wymiarze.
Z racji durnego zakazu wnoszenia sektorówek na stadion Widzewa, przygotowaliśmy pasy materiału, które bez problemów zostały wpuszczone na sektor. W krótkim czasie udaje nam się je połączyć w całość a efekt tego możecie podziwiać na zdjęciach. Na płocie wieszamy naszą interpretację skrótu PKP. Oczywiście podczas prezentacji nie mogło zabraknąć świecidełek w postaci rac oraz ogni wrocławskich.

Przez cały mecz piłkarze Wisły Płock mogli liczyć na fanatyczny doping klatki wypełnionej po brzegi kibicami ubranymi w jednakowe niebieskie koszulki z motywem wyjazdowym. Był to wspaniały widok na czerwonym stadionie. Jakość śpiewu oceniamy bardzo dobrze, nikt nie oszczędzał gardeł tego dnia. Doping przeplatany oczywiście bluzgami.

Mogliśmy liczyć także na liczne wsparcie naszych braci z Olsztyna (35) oraz Nowej Huty (44). Na płocie wieszamy : “Wisła Płock”, “Stomil”, “Nowa Huta”, “GUN”, “Sierpc”, “Patologang”, “Gostynin”, “FT”, “Podolszyce”, “Międzytorze”, “Kibolska Skarpa”, “Śp. Bolek”, “Śp. Jasiek”, “Śp. Cyryl”, “Śp. Piter”. Niestety mimo naszych starań ponosimy pierwszą porażkę w tym sezonie. Mecz kończy się wynikiem 2:1. Nie tracimy jednak wiary i w rewelacyjnych humorach wracamy do Płocka.
Do następnego Nafciarze!

źródło: Wisła Płock Ultras

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv