Aktualności

Published on 19 lutego, 2020 | by admin

Widzew Łódź: Policja nie zgadza się na imprezę w Atlas Arenie

Od kilku dni w mediach poruszany jest temat imprezy z okazji 110-lecia Widzewa, która miała odbyć się w Atlas Arenie. Wczoraj stanowisko zajął klub, a dzisiaj swoją opinię na ten temat wyraziła łódzka policja. Niestety, nie jest ona korzystna.

Jak czytamy w „Wyborczej”, mundurowi, po poniedziałkowej lustracji obiektu i przeprowadzonej analizie, podjęli negatywną decyzję w sprawie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa podczas wydarzenia. Nie jest ona wiążąca, bo decydujący głos należeć będzie do Miasta. Trudno się jednak spodziewać, by w magistracie postąpili na przekór policji.

Przypomnijmy, że wczoraj klub ustosunkował się do wszelkich medialnych doniesień na temat inauguracji obchodów 110-lecia w Atlas Arenie. Włodarze Widzewa w specjalnym oświadczeniu poinformowali, że pomysł ten narodził się już kilka miesięcy temu, a przez ten czas na al. Piłsudskiego nie wpłynęła żadna oficjalna decyzja z Urzędu Miasta Łodzi. Wszyscy są więc gotowi do organizacji imprezy.

Komunikat Klubu:

Na 2020 rok przypada jubileusz 110-lecia Widzewa Łódź, czterokrotnego mistrza Polski, zdobywcy Pucharu Polski, półfinalisty Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. Rok jubileuszowy jest okazją do podsumowania dorobku całej społeczności zrzeszonej wokół klubu, uhonorowania legendarnych i zasłużonych widzewiaków, przedstawienia zawodników reprezentujących Widzew dzisiaj oraz młodzieży trenującej by iść w ślady wielkich poprzedników, ich rodzin, a także integracji całego środowiska.

Barwy Widzewa na przestrzeni minionych dekad reprezentowali wybitni sportowcy, reprezentanci Polski, a nawet medaliści olimpijscy. Widzew to wiele niezapomnianych meczów, charakter, walka do końca i piękne, spektakularne sukcesy, które zasługują na odpowiednią oprawę. Tym ważniejsze są spotkania tej wyjątkowej sztafety pokoleń tworzących przez minione 110 lat Widzew, zarówno w kręgu sportowców, jak i kibiców.

Ważnym punktem obchodów, rozpisanych na dwanaście miesięcy 2020 roku przez liczny komitet pracujący nad programem jubileuszu, jest ich oficjalna inauguracja, mająca być wyjątkową okazją do rodzinnego spotkania się razem pokoleń sympatyków czerwono-biało-czerwonych. Na miejsce organizacji wydarzenia wybrano Atlas Arenę, czyli jedyną halę widowiskowo-sportową mogącą przyjąć spodziewaną liczbę kibiców Widzewa, którzy regularnie zapełniają stadion przy al. Piłsudskiego 138. A na czas – moment przed wznowienia ligowych rozgrywek, będący w kalendarzu każdego kibica początkiem piłkarskiego cyklu.

Klub zaakceptował komercyjne warunki najmu przedstawione przez Miejską Areną Kultury i Sportu oraz trudny pod względem logistycznym wtorkowy termin organizacji imprezy już jesienią. Wszystko po to, by wydarzenie rozpoczynające obchody 110-lecia mogło odbyć się z godną oprawą oraz w obecności jak największej liczby fanów. Należy pamiętać, że powodem wyboru Atlas Areny na miejsce inauguracji jest brak innych tego typu obiektów w Łodzi i regionie oraz pora roku, która uniemożliwia zorganizowanie wydarzenia w warunkach plenerowych. Nie ma możliwości przeniesienia imprezy w inne miejsce, gdyż uroczystość musiałaby nabrać kadłubowego charakteru, bo za takie należy uznać ograniczenie dostępnej pojemności do kilkuset osób, jaką oferują inne obiekty w mieście.

Do dnia dzisiejszego nie wpłynęła do Klubu żadna oficjalna opinia czy decyzja w tej sprawie. Zaniepokojenie budzi fakt, że MAKIS do tej pory nie podpisał umowy najmu, mimo że przez wiele miesięcy przedstawiciele spółki nie zgłaszali wątpliwości co do samego wydarzenia. Niespełna tydzień pozostały do daty planowanej imprezy powoduje trudności w podjęciu niezbędnych czynności potrzebnych do odpowiedniej organizacji spotkania. Niemniej jednak w związku z brakiem oficjalnych informacji o przeciwwskazaniach klub jest gotów by wydarzenie odbyło się w planowanym terminie.

W obliczu powyższych problemów liczymy na wsparcie i zrozumienie najlepszych kibiców w Polsce, którzy niejednokrotnie wspierali Widzew w dobrych i złych momentach. Zachęcamy wszystkich sympatyków do aktywnego uczestnictwa w planowanych inicjatywach jubileuszowych, a także dopingowania sportowców różnych sekcji klubu. Mamy nadzieję, że całoroczne obchody będą godne 110 lat historii Widzewa Łódź. Spotkanie to okazja do integracji wielkiej widzewskiej rodziny w miłej rodzinnej atmosferze. Taka okazja zdarza się tylko raz na 110 lat!

Oficjalna inauguracja jubileuszu 110-lecia łódzkiego klubu zaplanowana jest na 25 lutego, a jej ważną częścią ma być prezentacja drużyny przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

źródło: WidzewToMy

Tags: , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv