Sezon 2015/2016

Published on 27 października, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 23-25.10.2015

W miniony weekend najciekawszym kibicowsko meczem w Polsce był z pewnością pojedynek Legii z Lechem. Pod względem frekwencji zawodu nie było, ale kibicom gości kolejny raz nie dało się wykorzystać zdecydowanej większości przyznanych biletów. Na kilku stadionach, szczególnie w niższych ligach, było więcej atrakcji pozasportowych.

Fani Radomiaka podczas wyjazdu do Zambrowa mieli nieprzyjemne starcie z ochroną, które zakończyło się zawinięciem 40 “Warchołów”. Kibice GKS-u Bełchatów, którzy zorganizowali przemarsz na swój stadion, zostali brutalnie zaatakowani przez policję, a wszystko za sprawą wejścia na jezdnię. Spięcie mieli także fani Korony w Gliwicach, ale zdecydowanie najwięcej pod tym względem działo się przy okazji III-ligowego meczu Polonia – ŁKS. Łodzianie zaprosili polonistów “do tańca” i po chwili w stronę “klatki” nadciągnęła grupa gospodarzy.

Kolejne dobre derby Krakowa miały miejsce w III lidze, tym razem pomiędzy Hutnikiem a Cracovią II. Na trybunach pojawili się przyjezdni, a Hutnik zaprezentował dobrą oprawę. Ciekawie było też na meczach Arki ze Stomilem czy Polonii Przemyśl z Motorem. Oprawy przygotowali kibice Jagiellonii, a w niższych ligach ultrasowali Arka, Chrobry, Polonia Przemyśl i Hetman.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Lech Poznań (856).
Lechici przyjechali do Warszawy pociągiem specjalnym w 856 osób, z dwiema flagami. Machali kilkoma flagami na kiju. Przed meczem w ich sektorze pojawił się Maciek Dobrowolski, który podziękował za wsparcie przy okazji akcji #UwolnićMaćka. Legioniści na wyjście piłkarzy zaprezentowali na dwóch trybunach kartoniadę “Legia Warszawa”, wzorowaną na jednej z legijnych flag. Tuż przed przerwą na Żylecie odpalonych zostało ok. 50 rac w asyście kilkudziesięciu flag na kiju.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (241).
Jagiellonia zaprezentowała na meczu malowaną sektorówkę z logo grupy Ultras Jagiellonia, odpaliła pirotechnikę oraz machała flagami na kiju i rozciągnęła pasiastą sektorówkę. Wiślacy przyjechali do Białegostoku w 241 osób, z dwiema flagami.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław (107).
Po raz kolejny 1920 fanów z FC Ruchu mogło otrzymać bilety na to spotkanie za złotówkę. Na trybunach ponad 6 tysięcy kibiców, w tym 107 fanów Śląska, którzy wywiesili dwie flagi. Chorzowianie wywiesili transparenty “Alino Z. Nasza cierpliwość się kończy” oraz “Łukasz Surma – szacunek 500”. Ruch mobilizuje się teraz na wyjazd do Krakowa na Wisłę, na który otrzymał 2 tysiące biletów.

Piast Gliwice – Korona Kielce ().
Przyjezdni wywiesili jedną flagę. Mieli problemy z wejściem na stadion, więc spróbowali wjazdu z bramą. Mieli przez to problemy z ochroną, a pomóc swoim kibicom próbowali, nie pierwszy raz zresztą, kieleccy piłkarze. Piast w ramach protestu w 70. minucie spotkania zaprzestał dopingu.

Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna (51).
Mimo zakazu wyjazdowego, fani Górnika, dzięki uprzejmości gospodarzy mogli obejrzeć spotkania. Kibiców z Łęcznej 51, z kilkoma okrzykami w trakcie meczu. Gospodarze z dość skromnym młynem.

Cracovia – Pogoń Szczecin (-).
To ciekawe spotkanie rozegrano niestety bez udziału kibiców gości. Cracovii na trybunach ponad 8 tysięcy, z dobrym dopingiem.

Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk (-).
Na rozegranym spotkaniu w Mielcu stawiło się 2,7 tysiąca fanów, w tym ok. 200-osobowy młyn Niecieczy.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Na poniedziałkowym meczu pojawiło się 6 tysięcy fanów, czyli poniżej obecnej pojemności stadionu. Sektora gości nadal w Zabrzu nie ma.

I liga:

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn (180).
Stomilowcy przyjechali do Gdyni w 180 osób, w tym Polonia Bydgoszcz (9) i Wisła Płock (3). Przyjezdni wywiesili 12 flag. Z obu stron nie brakowało uprzejmości. Arka z oprawą składającą się z pasów materiału i piro.

Wisła Płock – Chrobry Głogów (154).
Na wyjazd do Płocka przyjechało 154 kibiców gości, w tym Stilon Gorzów (41) i Unia Leszno (5). Na stadion dotarli pod koniec pierwszej połowy. Wywiesili cztery flagi, w tym płótno Stilonu. Ubrani byli w czarne peleryny i zaprezentowali flagi na kiju oraz pirotechnikę – race, petardy oraz ognie wrocławskie. Gospodarze wywiesili transparent “Nowy stadion dla Nafciarzy”.

GKS Katowice – Dolcan Ząbki (-).
Spotkanie bez udziału publiczności. Katowiczanie wywiesili na Blaszoku jedynie transparent “Marek spoczywaj w pokoju”.

Wigry Suwałki – Zawisza Bydgoszcz (-).
Gospodarze wywiesili transparent “Osuch Pinokio”.

Niższe ligi:

Polonia Warszawa – ŁKS Łódź (430).
Gospodarze po miesięcznej mobilizacji wystawili 1100-osobowy młyn. Zaprezentowali zgodową oprawę – transparent “Dożywotnia przyjaźń” z herbami KSP i Sandecji, flagi na kiju w barwach obu klubów, piro i malowaną sektorówkę. ŁKS w nadkomplecie (otrzymali 350 biletów) – z czego 50 osób zostało przed stadionem, z dobrym oflagowaniem i sektorówką. W trakcie meczu doszło do wymiany pirotechniki pomiędzy kibicami obu drużyn. Jeden z miejscowych przebywający na bieżni próbował w trakcie awantury zerwać z ogrodzenia flagę łodzian – nieskutecznie, po czym przez nikogo nie niepokojony, zajął miejsce w sektorze VIP. Wjazd policji na stadion zakończył pozaboiskowe atrakcje.

Polonia Przemyśl – Motor Lublin (310).
Motorowcy na ten wyjazd pojechali autokarami w 310 osób, w tym Śląsk (2). Wywiesili trzy flagi i zaprezentowali się w jednakowych żółtych pelerynach. Gospodarze rozciągnęli sektorówkę w barwach, transparent “My żyjemy tak od lat, wciąż za bratem idzie brat”, flagi na kiju i pirotechnikę. Polonia wspierana przez Stalówkę i Ładę Biłgoraj (140).

Hutnik Kraków – Cracovia II (200).
Po kilkunastu latach doszło do meczu Hutnika z Cracovią, choć tym razem tylko rezerwami “Pasów”. Spotkanie o tyle ciekawe, że w sektorze gości pojawiło się 200 kibiców gości, z flagami, którzy zostali dowiezieni do Nowej Huty autobusami, bezpośrednio po meczu pierwszego zespołu. Hutnik z dwiema oprawami. Pierwsza z nich składała się z podwieszanej sektorówki z kostuchami, nagrobkami oraz napisem “Klątwa przerzuta”. Całość uzupełnił transparent “Każdego czeka pokuta”. W drugiej połowie gospodarze wywiesili transparent “Głos Nowej Huty GT’02”, zaprezentowali sektorówkę w barwach, flagi na kiju oraz kilkadziesiąt rac.

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm (170).
Gospodarze zaprezentowali malowany transparent skierowany do przyjezdnych – “Chełmskie kalkulatory. No to k… jedziemy: Jarosław 0, Krosno 0, Tomaszów 0, Boguchwała 0”. Zaprezentowali również transparent “Czy zwycięstwa czy przegrane ja na zawsze tu zostanę”, sektorówkę “Zamojski charakter” oraz piro. Chełmianka w 170 osób, z sześcioma flagami i racowiskiem.

Lech II Poznań – Elana Toruń (110).
Bukowa Jastkowice – Wisłoka Dębica (90).

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław ().
Spotkanie ustalono na termin najmniej dogodny dla wrocławskich kibiców. Mimo to do Wałbrzycha dotarło kilkudziesięciu przyjezdnych, w tym Miedź (17). Przyjezdni spalili flagę Górnika. Gospodarze w trakcie meczu prowadzili doping zza ogrodzenia.

Krobianka Krobia – Kania Gostyń (70).
Przyjezdni, wspierani przez Astrę Krotoszyn (25), wywiesili dwie flagi.

ROW Rybnik – Stal Mielec (63).
Zagórzanka Zagórze – Unia Oświęcim (60).
Płomień Zmiennica – Stal Sanok (55).
Wissa Szczuczyn – ŁKS Łomża (33).
Lublinianka Lublin – Stal Rzeszów (35).

Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda (50).
Sokół przyjechał w 50 osób, z jedną flagą. Olimpii w młynie ok. 180 osób. Zebrali na oprawy 970 złotych.

Chemik Pustków – Igloopol Dębica (49).
W przerwie meczu przyjezdni zostali zaatakowani przez uzbrojoną ekipę Wisłoki (w Dębicy pakt antysprzętowy nie obowiązuje). Igloopol salwował się ucieczką, ratując przy tym jedyną przywiezioną ze sobą flagę.

Gryf Słupsk – Cartusia Kartuzy (40).
Cartusia pojechała do Słupska w 40 osób, ale na stadion nie zdołali wejść, ze względu na zbyt późne przesłanie listy imiennej. Nie zaprezentowali wobec tego przygotowanej na ten mecz okazjonalnej sektorówki. Prowadzili doping zza ogrodzenia. Gryfa w młynie ponad 50 osób, odpalili 10 rac.

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg (29).

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Rosa Radom – Stal Ostrów Wlkp. (17).
Stal z jedną flagą. Gospodarze wspierani przez MOSiR Krosno.

Wyjazd tygodnia: 856 kibiców Lecha w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Lechem i Hutnika na meczu z Cracovią II

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv