Published on 13 grudnia, 2023 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-10.12.2023

W ostatnim tygodniu rozegrano nie tylko kolejkę ligową, ale i spotkania 1/8 finału Pucharu Polski. Bardzo dobrą oprawę na meczu z Legią przygotowali koroniarze – “Wesołych świąt życzy grupa ze stadionowej dziczy”. Z naprawdę sporą ilością pirotechniki. Fani Lecha na zgodowy mecz do Gdyni przybyli w 1100 osób, a arkowcy i lechici odpalili równocześnie race na swoich trybunach.

W lidze najliczniej na wyjazdowym szlaku pojawiła się Legia w Łodzi. ŁKS zaprezentował choreografię “To jeszcze nie koniec gry! Super eŁKSa”. Choreografię z wykorzystaniem pirotechniki przygotowała Lechia. Prezentacja “Polski bastion prawicy” wyszła okazale. Zdecydowanie gorzej jest obecnie z frekwencją lechistów na swoim stadionie. Spośród meczów niższych lig najliczniej na wyjeździe pojawił się Motor, który zawitał do Sosnowca w 403 osoby.

Ekstraklasa:

ŁKS Łódź – Legia Warszawa (887)
Na meczu 10 tys. kibiców. Łodzianie zaprezentowali sektorówkę stylizowaną na Turbokozaka – “To jeszcze nie koniec gry! Super eŁKSa” oraz odpalili sporo piro. Legioniści przyjechali pociągiem specjalnym w 887 osób.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź (700)
Na poniedziałkowym meczu rozegranym na stadionie Cracovii pojawiło się 1600 widzów. Widzewiacy przyjechali w ok. 700 osób, z kilkoma flagami i dobrym dopingiem.

Cracovia – Stal Mielec (169)
Stal Mielec na niedalekim wyjeździe do Krakowa stawiła się w 169 osób, wspierana przez Czarnych Jasło (35). Młyn gospodarzy bardzo skromny.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (91)
Wyraźnie słabsza frekwencja w porównaniu z ostatnimi meczami – na trybunach tylko 12,4 tys. kibiców, w tym bardzo skromna grupa Koroniarzy (91). Przyjezdni z dwiema flagami.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa (70)
Skromna, 70-osobowa delegacja Rakowa z jedną flagą pojawiła się na dalekim wyjeździe do Białegostoku. Na trybunach 10 tys. widzów i niezły młyn białostoczan.

Lech Poznań – Piast Gliwice (30)
Na trybunach 14 tys. fanów. Kolejny słaby wyjazd Piasta, który nie pierwszy raz nie zabrał ze sobą flag.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań ()
8,8 tys. widzów na meczu w Szczecinie.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin (-)
Kolejny mecz chorzowian na stadionie Śląskim i frekwencja na poziomie tej, którą notowali w ostatnich miesiącach w Gliwicach – ok. 10 tys. Sektora gości nadal brak.

Radomiak Radom – Górnik Zabrze (-)

Niższe ligi:

Zagłębie Sosnowiec – Motor Lublin (403)
Motorowcy przyjechali do Sosnowca w 403 os., w tym Śląsk (80) i Hetman Zamość (33).

Puchar Polski:

Arka Gdynia – Lech Poznań (1100)
Lechici przyjechali do Gdyni w dobrej liczbie – 967 os. zajęło miejsca w sektorze gości, ok. 150 razem z arkowcami. Fani obu ekip zaprezentowali racowisko.

Korona Kielce – Legia Warszawa (593)
Legioniści do Kielc pojechali transportem kołowym, wspierani przez Radomiaka, w 593 osób. W sektorze gości wywiesili 5 flag. Koroniarze na ostatnim tegorocznym meczu na własnym stadionie pojawili się w 6 tys. i w pierwszej połowie zaprezentowali oprawę. Kielczanie rozciągnęli malowany transparent “Wesołych świąt życzy grupa ze stadionowej dziczy”, połączony z malowaną sektorówką przedstawiającą świętego Mikołaja i list do niego z następującymi życzeniami: “1. Sukcesów sportowycH, 2. Tona pirotechniki dla ultrasów, 3. Piłka nożna bez policji, 4. Mistrz Dla Korony”. W tle podniesione zostały folie aluminiowe, a następnie miał miejsce konkretny pokaz pirotechniczny (piromani mieli na sobie mikołajowe czapki) – odpalone zostały stroboskopy w połączeniu z racami, a następnie dwie kolejne porcje kilkudziesięciu “świeczek”.

Stal Mielec – Widzew Łódź (360)
Widzewiacy przyjechali do Mielca w 360 osób i z pięcioma flagami. Wraz z nimi delegacja Ruchu i KKS-u Kalisz.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze (250)
Zabrzanie obejrzeli mecz dzięki uprzejmości Portowców.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań (5)
Warciarze przyjechali do Białegostoku w pięciu z jedną małą flagą.

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv