Sezon 2015/2016

Published on 12 sierpnia, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 07-09.08.2015

Na większości polskich stadionów w minionym tygodniu wywieszone zostały transparenty “#UwolnicMacka”, poświęcone kibicowi Legii, przetrzymywanemu w areszcie kolejny rok, na podstawie zeznań jednego świadka koronnego. Legioniści przy okazji meczu z Wisłą przygotowali koszulki z takim hasłem, a na Żylecie wywiesili tylko jedną flagę.

Wiślacy do Warszawy przyjechali w niskiej liczbie, a sektor gości opuścili kwadrans przed końcem meczu. Liczby wyjazdowe w ostatniej kolejce były wyjątkowo słabe. Na stadionie Górnika Zabrze otwarto nową trybunę, na której zabrzanie zaprezentowali ciekawą choreografię na meczu z Jagiellonią. W Poznaniu lechici przygotowali sektorówkę poświęconą zmarłemu w ostatnich dniach kibicowi.

Z ciekawszych meczów w niższych ligach nie zawiodło spotkanie GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec – obie drużyny zmierzyły się po 23 latach przerwy. Można jedynie żałować, że sektor gości przy Bukowej jest tak skromny, szczególnie w porównaniu z poprzednim sektorem, gdzie zasiadali przyjezdni. Ciekawie było również przy okazji derbowego meczu Górnika Wałbrzych z Karkonoszami Jelenia Góra. Obie ekipy przygotowały oprawy, odpaliły pirotechnikę, zaś Górnik dodatkowo próbował spalić flagę przyjezdnych.

Ultrasowali także fani Śląska, Stali Mielec, Górala, Warty i Stomilu.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 1-1 Wisła Kraków (402).
Słaby wyjazd wiślaków do Warszawy. Goście przyjechali autokarami w 402 osoby i z trzema flagami. Legioniści tego dnia ubrani w koszulki “#UwolnicMacka”. Na trybunie zawisło tylko płótno o takiej treści oraz flaga “Żyleta jest zawsze z wami”. Transparent z hasłem wspierającym kibica Legii, przetrzymywanego w areszcie bez żadnych podstaw, wywiesili także kibice gości. Wisła ze słabym dopingiem. Legioniści z wysoką frekwencją jak na środek wakacji – ponad 26 tysięcy osób.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk ().
Ponad 8 tysięcy kibiców obejrzało mecz przyjaźni we Wrocławiu. Na trybunach zaprezentowano oprawę składającą się z 500 flag na kiju w barwach obu klubów, transparentu oraz pirotechniki i serpentyn.

Lech Poznań – Korona Kielce (150).
Koroniarze przyjechali do Poznania w 150 osób, w tym Stal Mielec (9). Lechici zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą zmarłego kibica poznańskiego klubu – “Młodego”. Zapalili także race w kształcie krzyża.

Cracovia Kraków 1-2 Piast Gliwice (150).
Piast wywiesił dwie flagi. Cracovia ze skromnym młynem.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała (54).
Gospodarze zaprezentowali flagowisko. Ponadto wywiesili w młynie transparent “Więcej pieniędzy = więcej opraw”.

Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna (25).

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (18).
Białostoczanie obejrzeli mecz dzięki pomocy Górnika. Zabrzanie po raz pierwszy zasiedli na nowej trybunie swojego stadionu. Zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, transparentu “Opór siłą oddanych” oraz odpalili kilkadziesiąt rac.

LKS Nieciecza 1-0 Zagłębie Lubin (-).
W Mielcu na meczach Termaliki kibice gości nie są wpuszczani. Na trybunach pojawiło się ponad 3,2 tysiąca kibiców.

I liga:

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec (500).
Zagłębie otrzymało tylko 409 biletów, zaś w Katowicach stawiło się ich 500. Część z przyjezdnych nie weszła na stadion. Sosnowiczanie wspierani przez BKS (70), Legię (30), Czuwaj (17) i Olimpię (9). GKS z dwiema oprawami. Zaprezentowali transparent “Polski honor – Śląska Duma” oraz sektorówkę przedstawiającą górnika + folie w barwach Polski i Górnego Śląska. Później rozciągnęli malowany transparent “Generalnie Kopcimy Solidnie”, który uzupełniły transparenty na dwóch kijach i pirotechnika. Sosnowiczanie odpalili race i świece dymne. W sektorze gości rozpoznany został jeden z fanów GKS-u, który sektor musiał opuścić nago.

Wisła Płock – Arka Gdynia (216)
W Płocku melduje się 216 kibiców gości (2 Zagłębie, 1 Lech). Podróżują autokarami i autami.

Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz (0).
Gospodarzy w młynie 450. Wywiesili transparent “Uwolnić Maćka” oraz zaprezentowali oprawę – 800 serpentyn, konfetti, sektorówkę w barwach oraz białe i niebieskie flagi na kiju.

Niższe ligi:

Górnik Wałbrzych – Karkonosze Jelenia Góra ().
Gospodarze zaprezentowali podświetlany transparent “Mamy bzika na punkcie Górnika” oraz flagowisko. Ponadto rozciągnęli malowaną sektorówkę oraz hasło na transparentach “Nie wychowaliśmy się w nienawiści… To nienawiść wychowała nas”. Karkonosze z sektorówką z nazwą klubu oraz transparentami “Z dumą w sercu wam ogłoszę, zawitały Karkonosze” oraz pirotechniką. Gospodarze bezskutecznie próbowali podpalić flagę przyjezdnych.

Wisła Puławy – Polonia Bytom (150).
Kibice gości m.in. z transparentem “#UwolnoćMaćka” oraz “Popieramy Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec”. Poloniści wyrwali kawałek ogrodzenia swojego sektora i doszło do krótkiego starcia z gospodarzami.

Izolator Boguchwała – Polonia Przemyśl (100).
Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola (-).

Elana Toruń – Warta Poznań (15).
Przyjezdni z jedną flagą oraz flagami na kiju i transami. Wywiesili także transparent “Lecimy tutaj, jest dobrze w ch..j!” oraz sektorówkę.

Góral Żywiec – Maksymilian Cisiec (0).
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z flag na kiju, pirotechniki oraz transparentu “Nie ma Czarnych, są Górale! Tak już było i zostanie”. Wywiesili także płótno “#UwolnicMacka”. Górala wspierali fani z Żyliny (50).

Wyjazd tygodnia: 500 fanów Zagłębia Sosnowiec w Katowicach
Oprawa tygodnia: Choreo Górnika na meczu z Jagiellonią

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv