Sezon 2014/2015

Published on 10 grudnia, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 05-07.12.2014

Z meczów ostatniej kolejki ekstraklasy dwa zdecydowanie wyszły na pierwszy plan. Na meczu Wisły z Lechem przyjezdni spalili zdobytą jakiś czas temu flagę Wisły – “Nieobliczalni” i zaprezentowali takie samo płótno, tyle że w swoich klubowych barwach.

Fani Lechii Gdańsk przygotowali dwie prezentacje – jedną związaną z nadchodzącą rocznicą 13 grudnia, drugą – “Bierzcie i odpalajcie z tego wszyscy”. Efektowna oprawa sprawi, że budżet gdańskiego klubu nieco się uszczupli.

Tym razem na wyjazdach szału nie było. Nawet Lech wykorzystał zaledwie 2/3 z puli przyznanej im przez wiślaków. Na pozostałych stadionach liczby przyjezdnych były poniżej setki.

Przed nami ostatnia kolejka ekstraklasy, a potem przerwa, którą z pewnością część ekip wykorzysta na sporty halowe. A, że i tam bywa ciekawie, pokazał choćby ostatni meczu Turowa Zgorzelec z Barceloną, po którym gospodarze stracili sektorówkę na rzecz Zastalu Zielona Góra.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków 1-2 Lech Poznań (1250).
Na tym meczu, który zapowiadał się bardzo ciekawie, ze względu na to co działo się na poprzednich pojedynkach obu drużyn, zebrało się ponad 17 tysięcy kibiców. Wiślacy niespodziewanie bez oprawy. Wywiesili jedynie transparent “Czy są tu jakieś grzeczne dzieciaki? Same dobre chłopaki!”. Lech, co jest z pewnością zaskoczeniem, nie wykorzystał przyznanej im puli biletów (1800) i w Krakowie zameldował się w 1250 osób. Goście spalili zdobytą flagę Wisły “Nieobliczalni”, po czym wywiesili w swoim sektorze płótno “Nieobliczalni. Lech Poznań On Tour” w barwach poznańskiego klubu. Pod koniec spotkania lechici odpalili race.

GKS Bełchatów 1-1 Górnik Łęczna ().
Frekwencja na trybunach w Bełchatowie jest najniższa w lidze. Mecz z Górnikiem obejrzało dokładnie 2158 widzów. Goście, którzy przybyli w około setkę, wywiesili cztery flagi w swoim sektorze.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (95).
Lechiści świetnie zaprezentowali się na meczu z Piastem. Zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent “Bierzcie i odpalajcie z tego wszyscy”, po czym spod sektorówki wyłoniło się kilkadziesiąt rac oraz setki flag na kiju. Sędzia na dobrych kilka minut musiał przerwać spotkanie. Gdańszczanie rozciągnęli także malowaną sektorówkę nawiązującą do 13 grudnia oraz transparent “Kto się o Was upomni, jak nie my!!!”. Piast przyjechał w niecałą setkę, wywieszając w sektorze gości dwa płótna Bate Borysów oraz dwie swoje flagi.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce (50).
Słaba frekwencja w Szczecinie, w tym bardzo skromny młyn. Korona przyjechała w 50 osób z dwiema flagami.

Ruch Chorzów 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (33).
Na trybunach w poniedziałek niewiele ponad 3 tysiące osób. Podbeskidzie przyjechało w 33 osoby bez flag.

Zawisza Bydgoszcz 0-1 Śląsk Wrocław (-).
1026 widzów na trybunach – to obraz nędzy i rozpaczy, do którego doprowadził popularny “Pinokio”.

Cracovia Kraków 1-1 Jagiellonia Białystok (-).
Zaledwie 4,5 tysiąca widzów zebrało się na trybunach. Kibice gości nie mogli dogadać się z działaczami “Pasów”, przez co zabrakło ich na tym wyjeździe.

Górnik Zabrze 0-4 Legia Warszawa (-).
Na stadionie Górnika nadal bez kibiców gości i mecze w obecności 3 tysięcy widzów. Gospodarze wywiesili malowany transparent odnoszący się do Barbórki – “Szczęść Boże”.

Wyjazd tygodnia: 1250 kibiców Lecha w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreo Lechii na meczu z Piastem

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv