Sezon 2013/2014

Published on 9 października, 2013 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 04-06.10.2013

Dwa liczne wyjazdy przy okazji meczów derbowych (Ruch i Zagłębie), dwa kolejne do 200 osób oraz cztery spotkania bez przyjezdnych – to bilans ostatniej kolejki ekstraklasy. Zdecydowanie lepiej było pod względem ultras. Na wyróżnienie zasłużył Widzew, który przebudził się po dłuższej przerwie. Pomysłowo wypadli także wiślacy na meczu z Legią.

download software cheap

Derby Dolnego i Górnego Śląska
Liczne wyjazdy w ostatnich dniach miały miejsce przy okazji spotkań derbowych. Ruch pojechał w poniedziałek do Gliwic (25 km) w 1600 osób, a Zagłębie Lubin do Wrocławia (75 km) w 1400. Lubinianie nie wykorzystali jednak przyznanej im puli wejściówek.

Na trybunach Śląsk zaprezentował sektorówkę oraz flagi na kiju w połączeniu z racami. Zagłębiu nie udało się wnieść na trybuny przygotowanej oprawy, więc odpalili jedynie trochę piro. Na meczu Piasta z Ruchem ultrasowali tylko gospodarze, ale kartoniada przez nich przygotowana nie wyszła zbyt czytelnie.

Mobilizacja Pogoni, rekord Wisły
Wiślacy na meczu z Legią ustanowili rekord frekwencji na swoim stadionie. Mecz okraszono oprawą z serpentyn w barwach, które zaprezentowane zostały na dwóch trybunach. Trzeba odnotować zdecydowanie lepszą frekwencję fanów Pogoni na meczu z Górnikiem Zabrze – w samym młynie “Portowców” stawiło się ok. 3 tysięcy osób, czyli tyle, ile jeszcze niedawno przychodziło na cały stadion. Niebawem przekonamy się, czy nie była to jednorazowa mobilizacja.

10-lecie Red Workers
Pod względem opraw meczowych zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się choreografia przygotowana przez widzewiaków. Widzew poszedł kibicom na rękę, przygotowując preferencyjne ceny biletów, dzięki czemu udało się zebrać na trybunach 7500 kibiców. Łodzianie zaprezentowali dwie oprawy – pierwszą z hasłem “Widzew, niczym Bóg, ma swych wyznawców tu wiernych” przygotował FC z Łasku. Później pod zegarem zaprezentowano odwracane pasy materiału. To oprawa z okazji 10-lecia grupy Red Workers. Kapitalny efekt dały odpalone jednocześnie race i czarne świece dymne.

Ultrasowali także kibice Ruchu Radzionków, Wigier, GKS-u Tychy.

Nowa trybuna w Bielsku
W Bielsku-Białej doszło do otwarcia jednej z trybun za bramką. Młyn Podbeskidzia przeniósł się z dotychczasowej trybuny krytej właśnie na nowe miejsce, na górnym poziomie trybun. Obiekt w Bielsku coraz bardziej przypomina stadion Korony, ale gotowy w całości będzie dopiero na jesieni 2014 roku.

Przez kurnik na stadion
W niższych ligach bardzo ciekawe spotkanie rozegrano w Opolu, gdzie Odra podejmowała Raków. Obie ekipy ze skromnymi choreografiami. ŁKS pojechał do Białej na mecz z Czarnymi Rząśnia w 300 osób, ale policja robiła wszystko, żeby przyjezdni spotkania nie obejrzeli. Część łodzian na teren stadionu dostała się dzięki uprzejmej gospodyni, przez… kurnik!

Na zapleczu ekstraklasy na trybuny wrócili fani Sandecji, którzy postanowili zawiesić protest. W Płocku rozegrano mecz przyjaźni pomiędzy Petrochemią a Stomilem. W II lidze “Stalówka” została brutalnie potraktowana przez policję podczas wyjazdu do Suwałk. “Wąsy” robiły także wszystko, by Motorowcy przypadkiem nie obejrzeli meczu swojej drużyny w Limanowej.

Małkowski negocjatorem

Wracamy jeszcze do meczu z zeszłego poniedziałku, kiedy w obronie fanów Korony kolejny raz stanęli piłkarze kieleckiego klubu. Po zakończeniu wyjazdowego meczu z Lechią Koroniarze dziękowali zawodnikom za walkę oraz chcieli złapać rzucane w ich stronę koszulki meczowe. Ochronie nie spodobało się wchodzenie na ogrodzenie, na co szybko zareagowali piłkarze Korony, na czele z bramkarzem Zbigniewem Małkowskim. Ten zawodnik nie pierwszy już raz wcielił się w rolę negocjatora.

“Lwy Północy” chcą legalnie odpalać pirotechnikę
Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk “Lwy Północy” w minionym tygodniu rozpoczęło lobbowanie u wojewody pomorskiego w sprawie legalnego wykorzystania pirotechniki na meczach na swoim stadionie. Wojewoda oraz władze Gdańska mają podjąć rozmowy na szczeblu administracyjnym. Natomiast stowarzyszenie kibiców wraz z klubem mają w tej sprawie mediować w PZPN oraz Ekstraklasie SA. Obie strony wydają się dążyć do osiągnięcia “modelu Gdańskiego”, który później mógłby być może obowiązywać także na innych stadionach. Wojewoda zapowiedział jednak, że do czasu zakończenia procedur będzie bezwzględny w przypadku nielegalnego wykorzystywania pirotechniki przez kibiców w Trójmieście.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice – Ruch Chorzów (1600).
W poniedziałek do Gliwic wybrało się 1600 fanów Ruchu. Około 300 osób podróżowało na mecz pociągiem, pozostali samochodami. Młyn Piasta był mniej liczny – ok. 1000 osób. Gliwiczanie zaprezentowali niezbyt udaną kartoniadę przedstawiającą datę założenia ich klubu.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin (1400).
Zagłębie Lubin na derbowe spotkanie wybrało się w 1400 osób (otrzymali 2000 biletów). W sektorze gości wywiesili kilka flag i prowadzili niezły doping. Przy wejściu na sektor ochrona nie pozwoliła im wnieść przygotowanej oprawy meczowej. Jedyną prezentacją z ich strony było flagowisko w połączeniu z pirotechniką (50 ogni wrocławskich i 30 stoboskopów). Wrocławianie zaprezentowali sektorówkę w barwach swojego klubu oraz transparent “To jest właśnie ultras”. Całość uzupełniły race. Po opuszczeniu sektorówki rzucili serpentyny i zaprezentowali transparenty na dwóch kijach.

Pogoń Szczecin 1-4 Górnik Zabrze (230).
Portowcy na ten mecz mieli tańsze bilety, a dodatkowa mobilizacja sprawiła, że trybuny wyglądały o wiele lepiej, bowiem pojawiło się na nich 10 tysięcy fanów, w tym 3 tys. w młynie. Zabrzanie przyjechali w 230 osób, z pięcioma flagami. Obie strony bez oprawy.

Zawisza Bydgoszcz 0-1 Korona Kielce (191).
Koroniarze przyjechali do Bydgoszczy lekko spóźnieni z powodu awarii autokaru. Na stadion weszli pod koniec pierwszej połowy i w sektorze gości wywiesili 5 flag. Mieli ze sobą kilkadziesiąt flag na kiju, które powiewały przez większość spotkania. Zawiszy na trybunach ok. 5 tysięcy, z dobrym dopingiem, tym razem bez oprawy.

Wisła Kraków 1-0 Legia Warszawa (-).
Legioniści do Krakowa pojechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego za zeszłoroczne spotkanie obu drużyn, na którym odpalili pirotechnikę. Fani Wisły stawili się na trybunach w komplecie i zaprezentowali serpentyny w barwach na dwóch trybunach, co dało dobry efekt. Na tym meczu po raz ostatni dopingiem kierował dotychczasowy gniazdowy, który dziękował kibicom za 10 lat “współpracy”.

Widzew Łódź 4-1 Lechia Gdańsk (-).
Widzewiacy z bardzo dobrą prezentacją na tym meczu. Najpierw pokazali malowane pasy materiału tworzące hasło “Powrót do przyszłości”, następnie płótno na całą trybunę za bramką zostało odwrócone, tworząc hasło “Diabelski młyn”, po czym odpalili pod zegarem race i świece dymne, co dało świetny efekt. Wcześniej, z okazji 15-lecia, FC Łask zaprezentował na Niciarce malowaną sektorówkę i transparent wraz ze świecami dymnymi. Sędzia musiał przerwać spotkanie na kilka minut z powodu zadymienia murawy.

Jagiellonia Białystok – Cracovia (-).
Na trybunach zebrało się 4836 osób. Przyjezdnych nie było, z powodu braku sektora.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań (-).
W Bielsku otwarto jedną z nowo wybudowanych trybun, ale kibice gości na stadion nadal nie są wpuszczani i taki stan utrzyma się przynajmniej do początku kolejnego sezonu. Dwupoziomowe trybuny przypominają nieco obiekt Korony. Podbeskidzie nieźle, jak na swoje możliwości, oflagowało swój sektor i prowadziło doping przez całe spotkanie. Zaprezentowali dwa transparenty tworzące hasło “Nowy stadion wyrasta, dzięki dumie tego miasta”.

I liga:

Petrochemia Płock – Stomil Olsztyn (256).
Na mecz przyjaźni do Płocka pojechało 256 Stomilowców. Na płocie zawisło 12 płócien ekipy z Olsztyna, a Petrochemia ze Stomilem zasiedli na jednym sektorze.

GKS Tychy – GKS Bełchatów (56).
Goście mogli obejrzeć spotkanie dzięki uprzejmości gospodarzy. Gospodarze nad płótnem “GKS Tychy” rozciągnęli pasy materiału tworzące napis “Ultras”.

Okocimski Brzesko – Chojniczanka Chojnice (0).

Sandecja Nowy Sącz – Olimpia Grudziądz (0).
Sandecja zawiesiła protest i wróciła na trybuny, prowadząc doping w 200 osób. Goście z Grudziądza nie przyjechali.

GKS Katowice – Puszcza Niepołomice (0).
GKS-u w młynie 2400.

II liga:

Odra Opole – Raków Częstochowa (469).
Ciekawe spotkanie w Opolu, na które mobilizowały się obie ekipy. Odry w młynie ok. 900, w tym Polonia Bytom (50). Raków przyjechał w 469 osób, w tym Chemik Kędzierzyn (90). Odra zaprezentowała okrągłą sektorówkę przedstawiającą kibica, transparent “Opolscy fanatycy” oraz odpaliła pirotechnikę. Goście wywiesili transparent “Raków do końca” w barwach oraz machali chorągiewkami w barwach.

Górnik Wałbrzych – Polonia Bytom (218).
Polonia Bytom zameldowała się na tym wyjeździe w 218 osób, w tym Odra Opole (27).

Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola (290).
Gospodarzy w młynie ponad 200, w tym Granica Kętrzyn (40). Zaprezentowali transparenty na dwóch kijach tworzące napis “Ultras Wigry”. Goście przyjechali w 290 osób, w tym Łada Biłgoraj (41), Stal Gorzyce (32) i Polonia Przemyśl (24). W przerwie policja urządziła im ścieżkę zdrowia, pałując i gazując wszystkich znajdujących się w sektorze.

Limanovia Limanowa – Motor Lublin (140).
Dobry wyjazd Motoru do Limanowej, gdzie stawiło się ich 140 z dwiema flagami: “Nieproszeni Goście” oraz “Motorowcy”. Przyjezdni dotarli na stadion spóźnieni, przez co doping rozpoczęli nieco później. Limanovia z kilkudziesięcioosobowym młynem.

Jarota Jarocin – Chrobry Głogów (76).

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg (39).
Olimpia przyjechała w 39 osób, w tym Legia (5) i Świt NDM (4) z jedną flagą.

Niższe ligi:

Czarni Rząśnia – ŁKS Łódź (300).
Do Białej pojechało 300 fanów ŁKS-u. Na miejscu policja urządziła pokazówkę, przez którą na stadion weszło tylko kilkanaście osób. Część fanów dostała się w okolice boiska przez… kurnik.

Sokół Sieniawa – Polonia Przemyśl (240).
Na to ciekawe spotkanie gospodarze wystawili 120-osobowy młyn, w tym JKS Jarosław (50). Polonia przyjechała w 200 osób, wspierana przez Stalówkę (40). Goście wywiesili dwie flagi oraz spalili kawałek zdobytego płótna JKS-u.

Wisła Sandomierz – Granat Skarżysko-Kamienna (121).
Włókniarz Kietrz – Chemik Kędzierzyn-Koźle (85).

Soła Oświęcim – Górnik Libiąż (78).
W sektorze Górnik (30) wspierany przez Beskid Andrychów (32) i Szombierki (16). Przyjezdni wywiesili cztery flagi.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – RKS Radomsko (52).
RKS pojechał do Tomaszowa w 52 osoby, w tym KKS Kalisz (9). Przyjezdni wywiesili trzy flagi.

OKS Otwock – Huragan Wołomin (25).
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Drukarz Warszawa (24).

Ruch Radzionków – Szczakowianka Jaworzno (5).
Przed meczem “Cidry” odwiedziły Szczakowiankę na jej przedmeczowej zbiórce, co zaowocowało problemami z policją, ale i niemal pustym sektorem gości. Ruch zaprezentował transparent “Uwaga piro”, odpalając nad nim świece dymne, petardy hukowe i machając flagami na kiju.

Legia Chełmża – Drwęca Golub-Dobrzyń (0).
Gospodarzy w młynie 70. Odpalili świece dymne w barwach klubu i prowadzili dobry doping.

Wyjazd tygodnia: 1400 fanów Zagłębia Lubin we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Widzewa na meczu z Lechią

Źródło: legionisci.com

zp8497586rq

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv