Stadiony

Published on 22 sierpnia, 2018 | by admin

Urząd Miasta przedstawił wizualizacje nowego stadionu Sandecji.

Będzie ekonomiczny, ale z pomysłem. Pracownia z Białej Podlaskiej przedstawiła swój pomysł na nowy miejski stadion dla Nowego Sącza. Budowa może być etapowana.

Nie będzie na pewno tak imponujący, jak wizja studentów pokazana w lipcu, ale tego mieliśmy pewność już wtedy. Mimo wszystko oficjalny projekt nowego stadionu powinien zadowolić oczekiwania kibiców Sandecji.

Nowy stadion w Nowym Sączu ma powstać dokładnie w lokalizacji obecnego, z zachowaniem boiska oraz masztów oświetleniowych. Jednocześnie wszystkie inne elementy powstaną od podstaw, z możliwością etapowania.

Przedstawiona wizja zakłada nieregularne uformowanie areny, której bryła będzie najwyższa na południu i obniżająca się w kierunku północnym. Zaplanowany możliwie ekonomicznie stadion będzie pozbawiony zbędnych ozdobników, a fasadę stworzą główne żelbetowe słupy, podtrzymujące tak trybuny, jak i dach. Pomiędzy malowanymi na biało słupami rozpięta zostanie czarna siatka cieniująca, dzięki czemu biało-czarne, pasiaste barwy Sandecji będą odzwierciedlone na stadionie.

Widzowie znajdą się na czterech trybunach, z których każda może powstać niezależnie. Pod względem rozmiaru trybuny będą malały zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tj. największa południowa pomieści 3000 osób, zachodnia już 2300 (tu znajdzie się sektor gości), północna 1600, a wschodnia 1300 osób. Łączna widownia 8200 wystarczy w przyszłości do uzyskania IV Kategorii UEFA, ale wyjściowo stadion ma spełnić kryteria III Kategorii.

Ogromna większość zaplecza znajdzie się w budynku klubowym przy południowej trybunie, od strony ul. Kilińskiego. Tu stanie 4-kondygnacyjny pawilon, na ostatnim piętrze którego znajdą się skyboksy dla najzamożniejszych widzów.

Nie ma jeszcze mowy o szczegółowym harmonogramie budowy, ponieważ projektant musi stworzyć kompletną dokumentację i uzyskać komplet pozwoleń. Zgodnie z przetargiem ma na to 295 dni. – Otrzymaliśmy od projektanta wstępną koncepcję przebudowy stadionu. W tej chwili trwają uzgodnienia branżowe – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

– Obecnie koncepcja będzie uzgadniana i opiniowana m.in. przez Miejską Komisję Urbanistyczno–Planistyczną, Polski Związek Piłki Nożnej, policję oraz straż pożarną – mówi Lesław Chełmecki, kierownik Referatu Przygotowania Inwestycji i Remontów z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Budowa nowej areny powinna się rozpocząć w 2019 roku. Zależnie od ostatecznego kosztu, może przebiegać po jednej trybunie lub po dwie.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv