Aktualności

Published on 11 października, 2018 | by admin

“Ultras wrogiem jest największym, więc trzeba go zniszczyć za wszelką cenę.”

Kibice Lecha Poznań:

„Ultras wrogiem jest największym, więc trzeba go zniszczyć za wszelką cenę. Bez względu na absurdy i naciągnie prawa. Bez względu na konsekwencje dla klubów, organizatorów innych kibiców. Trzeba wyplenić go niczym stonkę. Za wszelką cenę. Wszystkimi dostępnymi środkami… – tak mogła wyglądać rozmowa o kibicach w zakurzonych, pachnących stęchlizną i trawionym alkoholem wielu komendach w Polsce. Mając na uwadze próby, które „dzielni funkcjonariusze” próbują wprowadzić w obowiązującej Ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych – przypuszczamy, że powyższe słowa mają z rzeczywistością bardzo, bardzo wiele wspólnego. Poniżej przytaczamy treść dwóch artykułów, które mają pojawić się w nowej ustawie…

art. 28
„Kto wbrew przepisom ustawy wnosi lub posiada na meczu piłki nożnej rozgrywanym w ramach krajowych lub międzynarodowych ligach klas rozgrywkowych, banery, transparenty, lub inne przedmioty, które mogą powodować zasłonienie terenu na którym odbywają się zawody sportowe podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 2000 złotych”

Efektem tego jest karanie kibiców za:
– trzymanie i przesuwanie sektorówki
– trzymanie i układanie pasów materiału
– trzymanie flag klubowych
– trzymanie szalików (np. podczas hymnu)
– trzymanie kartoników, folii – np. podczas choreografii kartonowej
– machanie flagami „na wędkach”

Mając na uwadze wydarzenia m.in. w Szczecinie, gdzie tamtejsza prokuratura na wniosek policji zatrzymała osoby, które trzymały sektorówkę – musimy mieć świadomość, że przymiarki do tych zmian – właśnie mają miejsce.

Mamy również drugą „perełkę” – tym razem tyczy się kibiców jeżdżących na mecze wyjazdowe. „BoChaterowie ze Słupska i Knurowa” wpadli na kolejny genialny pomysł…

art. 39.
„Organ stwierdza w zezwoleniu, że masowa impreza sportowa może odbyć się pod warunkiem braku kibiców drużyny gości, w przypadku gdy z opinii komendanta powiatowego (rejonowego) Policji wynika, że jest to konieczne dla bezpieczeństwa jej przebiegu”

Jak doskonale wiemy – dla każdego komendanta Policji – impreza bez kibiców gości jest bezpieczniejsza. Co więcej – każdy policjant głośno powie, że każda impreza bez jakiegokolwiek uczestnika (poza zabezpieczającą oczywiście Policją) jest najbezpieczniejsza. Jak się pewnie domyślacie – nie ma żadnego „trybu odwoławczego” od opinii komendanta.

PZPN i Ekstraklasa nie były zachwycone przedstawionymi pomysłami. O ile ESA usiłowała stawiać opór powyższym pomysłom, to PZPN – był skłonny do pójścia na daleko idące ustępstwa.

Drodzy Kibice – jesteśmy w przededniu wyborów samorządowych, do których kandydują również przedstawiciele partii rządzących i będących w opozycji. Czas chyba wybrać się do nich i poważnie porozmawiać o planowanych zmianach. Przed wyborami parlamentarnymi wiele nam obiecywali. Teraz przed wyborami samorządowymi czas powiedzieć SPRAWDZAM.

Pomóżcie Nam, aby ten tekst dotarł do jak największej liczby kibiców.

źródło: Kibice Lecha Poznań

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv