Aktualności

Published on 15 lipca, 2015 | by admin

Torcida zasiądzie w dolnej części południowej trybuny zabrzańskiego Stadionu

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dolnej części trybuny południowej zabrzańskiego Stadionu.

Obowiązkowa kontrola poprzedzająca wydanie opinii wykazała, że przyjęte przez inwestora rozwiązania techniczne dotyczące dolnej części trybuny południowej umożliwiają użytkowanie tej części nowego stadionu zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i zachowaniem obowiązujących przepisów prawa, a inwestycja została zrealizowana zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym. Przyjęte przez inwestora rozwiązania w pełni umożliwiają kontynuację pozostałej części inwestycji.

– Pozyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu jest milowym krokiem w kierunku organizacji meczów rundy jesiennej na stadionie przy Roosevelta – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. Po oddaniu do użytkowania nowej trybuny stadionu łączna ilość dostępnych miejsc wynosie 5520. Tym samym zabrzański stadion spełnił stawiane mu w tym zakresie wymogi infrastrukturalne.

Ostatni krok w kierunku organizacji meczów Ekstraklasy w Zabrzu należy jednak do klubu i łączy się z pozyskaniem przez Górnik Zabrze SSA zgody komisji licencyjnej na grę Górnika na zabrzańskim obiekcie. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że inwestor przychylił się do propozycji Stowarzyszenia Kibiców i na trybunie, gdzie w przyszłości zasiadać będą najzagorzalsi fani Górnika powstał, ułożony z białych krzesełek, napis TORCIDA. Jest to jedyny przypadek w Polsce, gdzie kibice zostali w ten sposób uhonorowani.

Źródło: stadion-zabrze.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv