Aktualności

Published on 2 sierpnia, 2023 | by admin

Górnik Zabrze trafi w ręce znanego biznesmena?

O tym, że w Górniku dzieje się źle, wiadomo nie od dziś. Klub jest w miejskich rękach i zamiast rozwijać się tak, jak oczekują kibice, to co chwile jest w tarapatach organizacyjnych. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zmiana właściciela. Na horyzoncie pojawił się biznesmen, który mógłby przejąć zespół.

Górnik Zabrze to klub z jednym z największych w Polsce potencjałów kibicowskich. Na zabrzański stadion praktycznie co mecz przychodzi kilkanaście tysięcy ludzi to mimo tego, że obiekt nie został jeszcze wykończony. Brakuje czwartej trybuny, co jest niejako symbolem działań władz klubu. Prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik nie wykorzystuje potencjału klubu, wręcz przeciwnie sytuacja jest coraz gorsza, w zeszłym roku mówiło się o tym, że zadłużenie miejskiego klubu wynosi ponad 140 mln złotych. 

Fatalna sytuacja organizacyjna ma duży wpływ na wyniki drużyny. W zeszłym sezonie zabrzanie utrzymali się w Ekstraklasie po akcji ratunkowej wykonanej przez zwolnionego wcześniej Jana Urbana. W aktualnych rozgrywkach Górnik wystartował fatalnie, po dwóch meczach nie ma żadnego punktu na koncie.

Rozwiązaniem sytuacji mogłoby być pojawienie się nowego inwestora. Według Piotra Koźmińskiego z portalu „WP SportoweFakty” zainteresowany przejęciem klubu jest Bogdan Kmiecik. To biznesmen, który jest prezesem firmy NMC Polska oraz właścicielem Górnika Zabrze, ale grającego w piłkę ręczną. Kmiecik miałby zapoczątkować projekt, w który mogliby się włączyć też inni ludzie ze świata biznesu. Na razie jednak daleko jest od tego, żeby w tej sprawie mówić o jakichkolwiek konkretach.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv