Stadiony

Published on 21 lipca, 2019 | by admin

Szczecin: Testy oświetlenia, fatalny raport i dalsza budowa

Dziś niemal przez całą noc w Szczecinie będzie widoczna łuna znad stadionu. To efekt testów oświetlenia przed nowym sezonem. Po tym już zakończonym „Portowcom” został niesmak – ich stadion jest oceniany bardzo nisko. I nie do końca można to wytłumaczyć trwającą budową.

W nocy ze środy na czwartek Szczecin będzie nieco jaśniejszy. Nocą (od 22:00 do 4:00) będzie bowiem prowadzony test oświetlenia przy Karłowicza, które rozbłyśnie przed rozpoczynającym się w weekend sezonem PKO Ekstraklasy. Wg informacji miejskiej lampy mają jaśnieć do ok. 3:00.

Również przed nowym sezonem Pogoń zleciła wymianę murawy. Nic dziwnego, skoro jakość boiska oceniona była na 4,63 (w szkolnej skali 1-6) w sezonie 2018/19 i murawa wymagała interwencji.

Boisko nie jest jednak największą bolączką Pogoni. W corocznym raporcie podsumowującym sezon piłkarski Pogoń znalazła się na przedostatnim miejscu w Ekstraklasie pod względem parkingów dla kibiców i drużyn, zaplecza dla niepełnosprawnych, depozytów, ciągów komunikacyjnych, bufetów czy sanitariatów. To naprawdę wiele kategorii.

Jeszcze gorzej klub wypadł pod względem warunków oglądania meczu – zajął niechlubne ostatnie miejsce, notując aż cztery przypadki, podczas których siedziska dla widzów były brudne (najwięcej w Ekstraklasie, ex aequo z Wisłą Kraków).

Jak na ironię, nie pomogła budowa pawilonu na północy stadionu sprzed kilku lat, bowiem warunki pracy mediów w Szczecinie wciąż były jednymi z najgorszych w lidze (14. miejsce). Zlokalizowane w narożniku stare stanowisko dowodzenia jako jedyne z 16 stadionów oceniono jako dostateczne.

Całości tej oceny Pogoń i miasto Szczecin były świadome od dawna, nie jest to przecież pierwszy niekorzystny raport. Dlatego właśnie trwają prace budowlane. Zanim jednak pierwsza trybuna nowej areny będzie gotowa, trzeba się jeszcze przemęczyć jeden sezon.

Na razie konsorcjum wykonawców pracuje nad nową zachodnią trybuną. Układane są jej fundamenty, a w ostatnim czasie do terenu budowy włączono kolejny sektor (nr 15, wieńczący zachodni łuk od strony północnej). Na południu trwa rozbiórka starego nasypu. Tu tempo prac może martwić o tyle, że dosłownie za rok – na start sezonu 2020/21 – ma być gotowa nowa trybuna południowa.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv