Stadiony

Published on 23 stycznia, 2018 | by admin

Szczecin: Projekt stadionu dokończy nowa firma

Dotychczasowy architekt stadionu miejskiego, pomimo czterech lat pracy nad projektem, nie ukończy go. Zajmie się tym nowa firma, której zadaniem będzie też stworzenie centrum treningowego obok areny. 

Po czterech latach współpracy Szczecin kończy współpracę z architektem Januszem Pachowskim. Twórca zwycięskiej koncepcji przebudowy stadionu, następnie odpowiedzialny za jej wielokrotne zmiany, nie ukończy swojej pracy. Do wykonania została część projektu wykonawczego.

Decyzja o zakończeniu współpracy zapadła ze względu na zmianę trybu prac. Przetarg na nowy stadion zostanie bowiem połączony z centrum treningowym i ma mieć formułę projektuj i buduj. To znaczy, że resztę dokumentacji przygotuje zwycięzca przetargu, który od razu zajmie się ośrodkiem z sześcioma boiskami przy stadionie.

Zmiana wykonawcy projektu nie wpłynie na kształt stadionu. Będzie miał dokładnie taki kształt, jaki ustalono po latach debat i sporów. Zmiana trybu przygotowania dokumentacji pozwoli jednak szybciej przystąpić do prac budowlanych.

Jesienią tego roku kibice Pogoni powinni wreszcie zobaczyć początek prac. Ich efektem będzie zupełnie nowy obiekt dla ponad 22 tys. widzów. Za sam stadion miasto zapłaci minimalnie poniżej 200 mln zł, jednak razem z ośrodkiem szkoleniowym dla młodzieży budżet inwestycji może zbliżyć się do 250 milionów. Dokładny koszt poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, który powinien być ogłoszony wkrótce.

źródło: RadioSzczecin.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv