Stadiony

Published on 25 stycznia, 2020 | by admin

Stalowa Wola: Wielkie otwarcie 29 lutego

Nie udało się dotrzymać czterech możliwych terminów, ale wreszcie kibice Stali Stalowa Wola wrócą na Hutniczą. Nowy stadion i kompleks boisk piłkarskich zostaną otwarte meczem ligowym z Bytovią.

Fani „Zielono-czarnych” długo byli trzymani w niepewności przez władze Stali. Te z kolei czekały na uregulowanie sytuacji Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Dziś już wiadomo, że „Stalówka” wróci na swój rodzimy stadion 29 lutego, gdy zaplanowano mecz z Bytovią. Dokładna godzina meczu, a także ceny biletów i karnetów mają być podane później.

Dla Stali Stalowa Wola to koniec wyjątkowo długiej i niewdzięcznej tułaczki. Klub musiał wyprowadzić się ze swojego stadionu po meczu z ŁKS w sierpniu 2017 roku. ŁKS od tego czasu zdążył awansować do Ekstraklasy, a Stal tułała się najpierw w Rzeszowie, a później w Boguchwale.

Powodem wyprowadzki było rozpoczęcie drugiej fazy budowy nowego stadionu, która uwzględniała nową trybunę główną dla 2 tys. widzów, a także podgrzewane boisko. Fani zasiadający na otwartej w 2012 pierwszej trybunie otrzymają z kolei długo wyczekiwane toalety i nowe kołowroty. Na młodzieżowców Stali i innych drużyn czeka z kolei kompleks czterech pełnowymiarowych boisk.

Realizacja inwestycji miała wiele niewyjaśnionych do końca poślizgów. Powodami były zmiany w przedmiocie zamówienia, a także błędy wykonawcy, ale to tłumaczy tylko część opóźnień.

Tymczasem cały stadion zamiast w październiku 2018 roku miał być oddany w lutym 2019, potem w czerwcu. I choć termin realizacji minął, a inwestor formalnie przejął cały kompleks pod nazwą Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej jesienią 2019, to nawet na grudniowy hit przeciwko Lechowi Poznań nie udało się otworzyć obiektu.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv