Stadiony

Published on 23 września, 2017 | by admin

Stadion Sandecji powstanie na wsi?

Wójt jednej z miejscowości zaproponował budowę nowego obiektu Sandecji Nowy Sącz na terenie jego wsi.

Bernard Stawiarski w oficjalnym liście do Ryszarda Nowaka zwrócił się z propozycją wybudowania stadionu dla MKS Sandecja w miejscowości Wielopole, tuż za rogatkami Nowego Sącza. Jest gotów przekazać na ten cel działkę o wielkości przeszło 3,6 ha należącą do gminy Chełmiec.

– Oficjalnie nie otrzymałem propozycji od wójta. Dlatego nie komentuję doniesień medialnych – odpowiada Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Bernard Stawiarski swoją propozycję traktuje poważnie, choć, jak podkreśla, zdaje sobie sprawę, że to prezydent Nowego Sącza decyduje o lokalizacji nowego stadionu i kwestiach związanych z jego budową.

– Na terenie gminy Chełmiec i całej Sądecczyzny mieszka wielu kibiców Sandecji, w tym i ja – mówi Stawiarski. – Od czasu, gdy nowosądecka drużyna awansowała do ekstraklasy, bywam na jej meczach rozgrywanych w Niecieczy – podkreśla.

Zdaniem wójta, zaletą stadionu w Wielopolu byłaby jego lokalizacja na uboczu miasta. Obiekt posiadałby dzięki temu odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, przez co nie tworzyłyby się korki. – Mając na uwadze problemy z pozyskaniem przylegającej do stadionu przy ul. Kilińskiego działki i braku miejsca na parking, złożyłem prezydentowi Nowego Sącza swoją propozycję – zaznacza Bernard Stawiarski.

– Gmina Chełmiec jest w stanie przekazać działkę, która w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest na usługi publiczne. Wójt pytany o szczegóły i warunki przekazania miastu gruntu, odpowiada: – Jeśli będzie chęć do rozmów, to kwestiami formalnymi zajmą się prawnicy – czytamy w lokalnej prasie.

źrodło: kibice.net/news/6539-stadion-sandecji-powstanie-na-wsi.html

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv