Aktualności

Published on 22 maja, 2016 | by admin

Socios Górnik: Quo vadis Górniku?

Od ostatniego meczu w Ekstraklasie minęło już kilka dni, lecz w Zabrzu nie opadły jeszcze emocje, a dominującymi uczuciami wśród kibiców Górnika Zabrze są wciąż złość i rozgoryczenie. Pomimo, iż nasza drużyna była najgorzej grającą w tym sezonie, to do ostatniej minuty mogliśmy zachować ligowy byt. Niestety zawiedliśmy, a do pełni szczęścia zabrakło tylko jednej bramki. Zawiedli wszyscy, począwszy od piłkarzy, poprzez trenerów, zarząd klubu, a kończąc na… właścicielach!

My, jako kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Socios Górnik, wstrzymywaliśmy się kilka dni od wszelkich komentarzy, by na chłodno móc ustosunkować się do obecnej, ale i przyszłej sytuacji klubu, co niniejszym czynimy.

Już ponad rok temu zwracaliśmy uwagę, że Górnik zmierza (choć może lepsze byłoby określenie „dryfuje”) w bardzo złym kierunku. Wówczas jednak w ostrych słowach zostaliśmy uświadomieni, że wtrącamy się do działań zarządu, a z innej strony, że jesteśmy jego recenzentem a nie partnerem. Nie mamy powodów do dumy i marna to pociecha, że niestety mieliśmy rację, szczególnie gdy ukochany klub spada z hukiem o klasę rozgrywkową niżej, a spadek ten obnaża wszelkie jego słabości sportowe i organizacyjne.

Dlatego też apelujemy do właścicieli o podjęcie RADYKALNYCH zmian w podejściu do zarządzania i funkcjonowania klubu, bo te kosmetyczne nie będą rozwiązaniem problemów, a jedynie kolejnym odsunięciem rzeczywistych problemów w czasie. Domagamy się zmian na każdym szczeblu – od władz, poprzez pion sportowy, medyczny, skończywszy na komórkach marketingowo-sprzedażowych. Górnik potrzebuje „świeżej krwi”, nowych, ambitnych i oddanych swej pracy ludzi, bo większość z tych obecnie zatrudnionych, najzwyczajniej się nie sprawdziło. Naszym zdaniem, do klubu jak najszybciej należy wprowadzić model rekrutacji oparty na otwartych konkursach! Niech potencjalni marketingowcy, handlowcy, dyrektorzy sportowi wykażą się swoim doświadczeniem i pomysłem na funkcjonowanie i rozwój klubu. Transparentna rekrutacja przyciągnie do klubu najlepszych i będzie otwarciem drogi do profesjonalizacji struktur.

Górnik Zabrze to miłość dziesiątek tysięcy kibiców, ale także i przedsiębiorstwo, które musi być zarządzane tak jak każda spółka prawa handlowego, gdzie każda komórka organizacyjna i każdy pracownik powinien mieć jasno określone obowiązki, cele i pomysły na ich realizację. Nie możemy pozwolić sobie na powtórkę sytuacji, gdzie w ciągu jednego sezonu zmieniany jest zarząd, zatrudniamy trzech trenerów, kilkunastu nowych zawodników, organizujemy fatalne zgrupowanie, a na koniec wszystko to kończy się wielką klapą – trzecim w historii spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowym zmartwieniem jest to, że ze strony właściciela do dziś nie ma jasnego przekazu, kto jest winien obecnej sytuacji, oraz kto personalnie ponosi za ów stan rzeczy odpowiedzialność.

Sytuacja z którą mamy dzisiaj do czynienia nigdy więcej nie ma prawa się powtórzyć. Dlatego też kolejny raz apelujemy o stworzenie długofalowego planu odbudowy marki naszego klubu, opartego na pracy fachowców i ludzi jemu oddanych!

Deklarujemy, że jako Socios Górnik zawsze jesteśmy gotowi pomóc naszemu klubowi, tylko on sam musi tego chcieć, z czym jak wszystkim wiadomo przez ostatnie półtora roku były duże problemy. Nasze Stowarzyszenie nie powstało po to, by zbierać pieniądze i by ładnie one wyglądały na koncie bankowym, ale żeby pracowały i służyły Górnikowi. Od samego początku walczymy o jego przejrzystość, transparentność i nie zrezygnujemy z tej drogi, gdyż tylko ona może mu zapewnić kolejne rzesze oddanych kibiców oraz nowych sponsorów.

W najbliższym czasie chcemy skupić się głównie na inwestycjach w zabrzańską młodzież. Uważamy że w niedługim czasie młodzi zawodnicy z Górnego Śląska mogą stanowić trzon drużyny, a dzięki nim klub będzie mógł poprawiać sukcesywnie swoją sytuację sportową ale również i finansową.

Planujemy również intensywnie wspierać klubowe działy marketingu i sprzedaży, bo to właśnie one powinny zapewniać stały wzrost dochodów klubu, a te z kolei wzrost jakości sportowej Górnika.

Z wielką nadzieją czekamy na ruch ze strony właścicieli, bo w głównej mierze na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za minione ale i przyszłe losy klubu. Jeszcze raz – GÓRNIK POTRZEBUJE ZMIAN I NA TE ZMIANY CZEKAJĄ WSZYSCY KIBICE!

Mamy też prośbę skierowaną do wszystkich kibiców Górnika Zabrze. W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach zostańmy z klubem, kolejny raz stańmy za nim wszyscy murem! Zmieniają się właściciele, zarządy, zmieniają się piłkarze – tylko kibice niezmiennie pozostają przy nim.

Zarząd Socios Górnik.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv