Aktualności

Published on 8 sierpnia, 2015 | by admin

Socios Górnik oficjalnym sponsorem Górnika Zabrze.

Stowarzyszenie Socios Górnik i Górnik Zabrze SSA podpisali umowę o współpracy w ramach srebrnego pakietu Górnik Biznes Partner. Dzięki temu stowarzyszenie będzie stale wspierało finansowo Górnik Zabrze, a w zamian będzie promowane przez klub. To pierwsza w Polsce tak sformalizowana i stała współpraca pomiędzy klubem, a stowarzyszeniem kibiców.

Socios Górnik to inicjatywa, której z zaciekawieniem przygląda się ogromna część piłkarskiej polski. Idea, u podstaw której stoi chęć stałego wspierania finansowego swojego klubu i możliwość wpływu na jego rozwój, od teraz staje się faktem.

Członkowie stowarzyszenia Socios Górnik na czerwcowym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu postanowili, że nie będą zwlekać ze wsparciem klubu do czasu podpisania specjalnej umowy o współpracy. Negocjacje w tym temacie trwają dłużej niż wielu kibiców się spodziewało, a Górnik potrzebuje pomocy już teraz. Wobec tego zapadła decyzja, że Socios będą wspierać swój klub, przekazując na ten cel maksymalnie 30% miesięcznych składek. – Pozostała kwota trafiła do „zamrażalki“ i zostanie przekazana do klubu w momencie, gdy osiągniemy porozumienie w negocjowanej sprawie – mówi obrazowo Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia Socios Górnik.

Kibice Górnika oficjalnym partnerem… biznesowym

Członkowie stowarzyszenia poprzez głosowanie stwierdzili, że póki co należy klub wspierać na zasadach komercyjnych. W związku z tym zarząd stowarzyszenia wyraził chęć dołączenia do grupy Górnik Biznes Partner. – Podpisaliśmy umowę na prawie najwyższą proponowaną przez klub opcję – pakiet srebrny. Na jego podstawie co miesiąc będziemy przekazywać stale określoną kwotę. W zamian będziemy oficjalnym członkiem Górnik Biznes Partner, a także będziemy promowani przez klub. Na stadionie pojawi się nasz baner, będziemy mieli także możliwość dystrybucji naszych materiałów i komunikatów – dodaje Marek Krupa.

Jest to rozwiązanie tymczasowe i doraźne, bo – jak wyraźnie pokazuje ankieta przeprowadzona wśród kibiców Górnika – sympatycy czekają na docelową partnerską umowę o współpracy pomiędzy stowarzyszeniem i klubem. Na bazie takiej umowy będzie można przekazać do Górnika Zabrze 100% zgromadzonych środków.

Bilety VIP trafią do kibiców i na licytacje! Zysk do KKN

Co ciekawe, na podstawie umowy, stowarzyszeniu przysługują 4 bilety do loży VIP na każdy mecz Górnika w Zabrzu. – Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której te bilety miałyby być wykorzystane np. przez członków zarządu, dlatego też będziemy je wykorzystywać w inny sposób – mówi Prezes Stowarzyszenia. Począwszy od meczu z Zagłębiem, 2 bilety będzie można wygrać każdorazowo w konkursach organizowanych przez stowarzyszenie, natomiast pozostałe 2 bilety trafią na licytację. – Wszystkie pieniądze, które trafią do nas z wylicytowanych biletów, przekażemy do działającego przy Górniku Klubu Kibica Niepełnosprawnego. Kibice Górnika to jedna wielka rodzina i zgodnie z hasłem „Razem dla Górnika“ wszyscy powinni się wspierać. Przynajmniej w ten sposób będziemy mogli stale pomagać naszym kolegom i koleżankom w rozwoju swojej organizacji – podkreśla Krupa.

Wkrótce wsparcie grup młodzieżowych przez Socios

Wsparcie Górnika Zabrze przez Socios nie ogranicza się tylko do przekazywania pieniędzy na podstawie pakietu sponsorskiego. Stowarzyszenie rozmawia z przedstawicielami klubu na temat wsparcia grup młodzieżowych. To realizacja kolejnego celu wskazanego przez członków stowarzyszenia podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Socios Górnik zakupi wskazany przez trenerów sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych i przekaże go do klubu.

Po raz pierwszy w historii Ekstraklasy mamy więc do czynienia z sytuacją w której stowarzyszenie kibiców oficjalnie i stale będzie wspierać finansowo swój klub, stając się jego oficjalnym sponsorem. To rzecz, która w polskiej piłce nożnej dotychczas nie istniała. Socios jednak udowadnia, że dzięki swoim wartościom ponad podziałami i celom odróżniającym od większości organizacji kibicowskich w Polsce, potrafi pozytywnie zaskakiwać na każdym kroku.

W ciągu 8 miesięcy działalności stowarzyszenie zebrało ponad 140 000 zł i zjednoczyło blisko 1200 kibiców Górnika Zabrze z całej Polski i za granicy.

źródło: materiały prasowe

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv