Aktualności

Published on 9 października, 2013 | by admin

Sandecja wróciła na swoje trybuny

Jak wszyscy dobrze wiemy od pierwszego meczu obecnego sezonu w Nowym Sączu, tj od spotkania z Okocimskim Brzesko kibice Sandecji w formie protestu opuścili trybuny stadionu przy ul. Kilińskiego 47.

Jednym z kluczowych postulatów było przywrócenie funkcjonowania sektora dla kibiców gości oraz informacje na temat “remontu” stadionu. Sektor gości został ponownie oddany do użytku, remont z powodu braku finansów być może będzie, na razie są plany oraz poszukiwane środki. Z tego też powodu po ostatnim spotkaniu w szerszym gronie kibiców postanowiono o czasowym zawieszeniu, jednak nie całkowitym odwołaniu, protestu.

Co to oznacza?

Oznacza to, że dopiero od meczu z Olimpią Grudziądz, który został rozegrany w ramach 11 kolejki I ligi wróciliśmy na trybuny w Nowym Sączu i dopingowaliśmy naszych piłkarzy. I tu od razu słowo wyjaśnienia, bo padały w naszą stronę oskarżenia od tzw. “życzliwych”, jako by protest skierowany był przeciw naszym piłkarzom, że się na nich obraziliśmy bo słabo grają, jesteśmy kibicami sukcesu itp., itd…

Otóż nie, kibicowaliśmy piłkarzom Sandecji w IV i w III lidze, jak i w I, zarówno jak wygrywali jak i przegrywali. Nawet po najwyższych porażkach, ale odniesionych po walce, piłkarze zawsze dostawali od nas brawa i słowa otuchy.

Forma protestu którą wybraliśmy na pewno uderzyła też w piłkarzy, dodatkowo zbiegła się też w czasu ze słabszą forma naszej drużyny, jednak nie była to w żadnej mierze przyczyna naszego protestu. Protest dotyczył działalności klubu, infrastruktury stadionu czy współpracy z kibicami.

Tak więc od meczu z Olimpią Grudziądz protest został zawieszony, gdyż część celów udało nam się osiągnąć, nie oznacza to jednak że wszystko jest już “cacy”. Będziemy rozmawiać, a jeśli rozmowy nie przyniosą skutku być może znowu zaostrzymy formę protestu.

Pozostało jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Na ostatnim naszym spotkaniu przygotowaliśmy kolejna porcję postulatów oraz naszych bolączek, o których będziemy rozmawiać z władzami klubu i wspólnie szukać możliwie najlepszych rozwiązań. Nasze postulaty dotyczą m. in marketingu klubowego, ujawnienia stanu finansów klubu, poprawy infrastruktury stadionu czy współpracy klubu z kibicami.

Szczegółowych postulatów w tym momencie nie opublikujemy, gdyż nie wypada aby klub dowiedział się o nich najpierw z internetu. Wszystko przedstawimy na spotkaniu (jesteśmy w trakcie dogrywania terminów), po tym czasie na pewno postulaty zostaną opublikowane na naszej stronie. Chyba że klub nie wyrazi na to zgody, jednak będziemy na to nalegać, gdyż w klubie jest za dużo tajemnic, wokół których potem budowane są plotki i niezdrowa atmosfera.

źródło: sandecja.org

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv