Aktualności

Published on 20 września, 2013 | by admin

Rzymska policja: Zatrzymano 13 kibiców Legii

W Rzymie zatrzymano w czwartek łącznie 13 kibiców Legii przybyłych na mecz z Lazio – takie informacje przekazało w piątek PAP biuro prasowe komendy policji w Wiecznym Mieście.

Policja wyjaśniła, że zatrzymani – wszyscy w stanie nietrzeźwym – przebywają w siedzibie kwestury w Rzymie. Jest wśród nich czterech Polaków, którzy jechali na mecz samochodem z kijami i ostrymi narzędziami. Znaleźli je karabinierzy podczas rutynowej kontroli drogowej przy wjeździe do stolicy w rejonie Fiano Romano.

Reklama: Obciążenia na siłownie – sprawdź!

Zatrzymano też pięciu pasażerów lecącego z Polski samolotu, którzy na jego pokładzie wyrwali głośniki. Policję wezwała na lotnisko Fiumicino obsługa samolotu.

W dzielnicy San Basilio policja aresztowała czterech innych obywateli polskich, którzy mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia.

Wszystkich zatrzymań dokonano przed meczem – podało biuro prasowe.

Wyjaśniono, że szef rzymskiej policji musi teraz podjąć decyzję w sprawie kary dla całej trzynastki. Będzie nią zakaz wejścia na stadion we włoskiej stolicy w wymiarze od roku do pięciu lat.

Wcześniej media informowały o 20 zatrzymanych pseudokibicach Legii.

O “rozhukanych pseudokibicach” Legii na ulicach Wiecznego Miasta pisze dziennik “La Repubblica”, podkreślając, że są “jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie”. Gazeta relacjonuje, że z powodu ich obecności cały dzień minął pod znakiem ich utarczek z policją, niepokojów, aktów przemocy. Wymienia ich chuligańskie wybryki: próba sforsowania ogrodzenia przy Ołtarzu Ojczyzny na Placu Weneckim, rozróby przy Fontannie di Trevi i na Palatynie oraz pod Stadionem Olimpijskim.

“Corriere della Sera” publikuje zdjęcia grup polskich kibiców z gołymi torsami, pilnowanych przez policjantów. Na jednej z fotografii widać mężczyzn na postumencie koło Koloseum, gdzie kibice próbowali wedrzeć się na teren amfiteatru. Dziennik odnotowuje, że Rzym został sparaliżowany przez najazd tzw. ultras Legii, których wielu było pijanych. Z butelkami piwa w ręku maszerowali przez miasto – dodaje się w relacji.

Źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv