Aktualności

Published on 13 lutego, 2018 | by admin

Ruch zaskarżył decyzję PZPN

Niebiescy zostali ukarani przez PZPN za zaległości finansowe. Komisja ds. Licencji zastrzegła jednak, że jeśli klub do końca lutego spłaci zobowiązania lub porozumie się z wierzycielami w sprawie spłaty długu, to odzyska pięć z sześciu odebranych punktów.

Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji złożył wczoraj do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim skargę na decyzję Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 29 stycznia br.

Wspomniana decyzja utrzymywała w mocy wcześniejszą decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych nakładającą na Ruch sankcję w postaci odjęcia 6 punktów w bieżącym sezonie rozgrywkowym.

W swoim odwołaniu Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji wnosi o zmianę decyzji i zaniechanie nakładania sankcji regulaminowych. Rozbudowany wniosek do Trybunału Arbitrażowego jest szczegółowo uzasadniony. Spółka dowodzi m.in. że obowiązek zapłaty zobowiązań licencyjnych, który wskazuje Komisja jako przyczynę nałożenia kary, został zawieszony na podstawie właściwych przepisów prawa krajowego – możemy przeczytać w komunikacie klubu na jego oficjalnej witrynie.

źródło: ruchchorzow.com.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv