Aktualności

Published on 5 marca, 2015 | by admin

Rozgrywki w Grecji wznowione, ale bez kibiców.

Władze Grecji zgodziły się na wznowienie rozgrywek piłkarskich, ale mecze toczyć się będą bez kibiców.

Do zawieszenia zmagań ligowych doszło w ubiegłym tygodniu po incydentach związanych z derbami Aten.

Po meczu Panathinaikosu z Olympiakosem Pireus 22 lutego doszło do zamieszek z udziałem kibiców, którzy wtargnęli na murawę. Trzy dni później podczas posiedzenia władz ekstraklasy piłkarskiej wywiązała się bójka między działaczami obu klubów. Wówczas rząd zawiesił rozgrywki.

– Mecze zaplanowane na najbliższy weekend zostaną rozegrane za zamkniętymi drzwiami, a o dalszych działaniach zdecydujemy przed następną kolejką – powiedział dziennikarzom wiceminister sportu Stavros Kontonis.

Taką decyzję podjęto po spotkaniu z władzami ligi oraz piłkarskiej federacji (EPO).

– Dyskutowaliśmy długo i wytyczyliśmy kurs w walce z przemocą. Mam nadzieję, że będziemy się go trzymać. Niektóre środki wdrożone zostaną od jutra, inne – dopiero od przyszłego sezonu – powiedział Kontonis.

Było to już trzecie w tym sezonie wstrzymanie rywalizacji o mistrzostwo Grecji. Pierwsza przerwa miała miejsce we wrześniu i trwała tydzień. Spowodowała ją śmierć jednego z kibiców w wyniku zamieszek po spotkaniu trzecioligowych Ethnikosu Pireus i Irodotosu.

Z kolei w listopadzie zaatakowano jednego z przedstawicieli Centralnego Komitetu Sędziowskiego – Christoforosa Zografosa. Działacz trafił do szpitala, a rozgrywki ponownie zawieszono.

źródło: sport.interia.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv