Reprezentacja

Published on 8 grudnia, 2019 | by admin

Reprezentacja Polski poznała wszystkich rywali w sparingach przed EURO 2020

Przed finałami Mistrzostw Europy 2020 reprezentacja Polski pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka rozegra 4 spotkania towarzyskie. Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził już dokładnie z kim i gdzie zagrają Polacy. – Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju. – powiedział Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Najpierw 27 marca Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Finlandii na Stadionie Wrocław, a 31 marca zmierzą się z Ukrainą na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Oba zespoły to wymagający rywale, którzy w ostatnich miesiącach udowodnili swoją jakość. Obie kadry awansowały do finałów EURO 2020, a Finowie uczynili to nawet po raz pierwszy w swojej piłkarskiej historii, grając zaskakująco dobrze. Szczególnie ciężki wydaje się być sprawdzian na tle Ukraińców, którzy w swojej grupie eliminacyjnej wyprzedzili nawet Portugalczyków, czyli aktualnych mistrzów Europy.

W czerwcu przyjdzie czas na kolejne 2 sprawdziany, tuż przed finałowym turniejem EURO 2020. W dniu 2 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie Polakom przyjdzie zmierzyć się z Rosjanami, którzy również przebrnęli przez eliminacje. Reprezentacja Rosji to także groźny rywal, co udowodniła w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, w których dotarła do ćwierćfinału. Ostatnim sparingpartnerem Polski będzie Islandia, która o przepustkę na EURO 2020 musi jeszcze powalczyć w barażach. Bez wątpienia jest to jednak też rywal z wysokiej, europejskiej półki, który w ostatnich altach poczynił ogromny postęp. Mecz z Islandczykami odbędzie się 9 czerwca na Stadionie Poznań.

Mecze towarzyskie reprezentacji Polski przed EURO 2020:
Polska – Finlandia, 27 marca na Stadionie Wrocław

Polska – Ukraina, 31 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Polska – Rosja, 2 czerwca na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie

Polska – Islandia, 9 czerwca na Stadionie Poznań

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv