Aktualności

Published on 6 kwietnia, 2016 | by admin

Rekordowa frekwencja na stadionach Ekstraklasy.

Ekstraklasa podsumowała frekwencję na stadionach po 29 rozegranych kolejkach. Z przedstawionych statystyk wynika jedno – za nami rekordowy wynik na tym etapie rozgrywek – spotkania zobaczyło 2 059 480 fanów futbolu co stanowi o 11% lepszy wynik w porównaniu do poprzedniego sezonu.

W 2016 roku rekord frekwencji został pobity już po raz czwarty! W 29. kolejce średnia frekwencja przekroczyła 12 tysięcy fanów na mecz!

Przed nami jeszcze zwieńczenie rundy zasadniczej: 30. kolejka, która sprawi, że w sobotę emocje kibiców wielu drużyn będą na ekstremalnie wysokim poziomie. Kilka zespołów ma szansę powalczyć o siódme i ósme miejsce grupy A. Potem przyjdzie czas na rundę finałową, czyli mecze o bardzo wysoką stawkę w obu grupach. To szansa na kolejne rekordy.

Już dziś bardzo dziękujemy piłkarzom i trenerom za stworzenie niesamowitego widowiska, pełnego sportowych wrażeń, ale w szczególności chcemy podziękować naszemu 12 zawodnikowi – Wam, Kibicom! Jesteście najlepszymi ambasadorami ligi! Dzięki Wam budujemy silną markę Ekstraklasa, która w Polsce jest rozpoznawalna prawie tak, jak Bundesliga w Niemczech czy NBA w Stanach Zjednoczonych.

Ekstraklasa większości fanów kojarzy się z nowoczesnością i profesjonalizmem (66% badanych)* oraz bezpieczeństwem i rzetelnością (53% badanych)*. Co ważne, obraz ten wciąż się poprawia. Według kibiców pytanych na stadionach przez firmę badawczą Millward Brown, Ekstraklasa to wciąż jednak miejsce męskich spotkań i przyjaźni – tak twierdzi 73% ankietowanych. Ponad 90% uważa, że dzięki zmianom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zakup wejściówek nie jest już problemem.

źródło: biuro prasowe Ekstraklasa S.A.

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv