Published on 5 października, 2023 | by admin

Raków bezzębny w starciu ze Sturmem

Raków zalicza mocne zderzenie z Ligą Europy. Mistrzowie Polski byli wyraźnie gorsi od Sturmu Graz. Wynik 0:1 nie do końca oddaje to, co działo się na murawie. Można śmiało stwierdzić, że ten wynik był najniższym wymiarem kary.

Raków mierzy się ze swoimi problemami, jak na razie łączenie gry na kilku frontach jest trudne dla mistrzów Polski. Przede wszystkim przez kontuzje. Nadal niezdolni do gry są m.in. Arsenić i Jean Carlos Silva, wrócił za to do składu Tudor, który był niedostępny na inaugurację Ligi Europy w Bergamo.

Dla Rakowa ten mecz był ważny pod kątem gry na wiosnę w europejskich pucharach. Już po losowaniu było wiadomo, że to właśnie Sturm będzie rywalem częstochowian w walce o 3. miejsce w tabeli, które jest premiowane grą w Lidze Konferencji na wiosnę.

Pierwsza połowa meczu nie była wielkim widowiskiem. Piłkarzom w płynnej grze przeszkadzała murawa, która była w złym stanie. To przełożyło się na małą liczbę sytuacji bramkowych. Właściwie w pierwszej części meczu Raków nie zagroził bramce gości. Ci mieli mecz pod kontrolą, co udowodnili bramką zdobytą przez Bovinga w 24. minucie. Goście przed przerwą mogli powiększyć swoją przewagę, lecz Wuthrich spudłował w dogodnej sytuacji.

W drugiej części meczu częstochowianie zagrali trochę śmielej, dzięki temu sytuacja na murawie trochę się wyrównała. Zanim jednak zaczęli stwarzać jakiekolwiek sytuacje pod bramką gości, to gracze Sturmu mogli powiększyć swoją przewagę. Najpierw Kovacević obronił strzał Włodarczyka, kilka chwil później w poprzeczkę trafił Kiteiszwili.

Ostatnie pół godziny gry to już lepsza gra mistrzów Polski. W 81. minucie groźnie uderzał Crnac, lecz golkiper drużyny z Grazu nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry swoją szansę miał Yeboah, lecz również nie zdołał trafić do siatki. Zryw Rakowa w samej końcówce na nic się zdał i to gracze Sturmu mogli cieszyć się ze zwycięstwa 1:0. Wydaje się, że jedynym zadowolonym Polakiem dzisiaj na stadionie w Sosnowcu będzie Szymon Włodarczyk, który rozegrał 76 minut.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,