Aktualności

Published on 22 listopada, 2016 | by admin

Przed świętami pierwsza sprawa ws. zabójstwa Małpy

Przed świętami odbędzie się pierwsza sprawa Piotra K., oskarżonego o zabójstwo kibica Korony.

W poniedziałek na posiedzeniu przygotowawczym Sąd Okręgowy w Kielcach wyznaczył terminy aż jedenastu rozpraw w związku z oskarżeniem Piotra K. o zabójstwo Małpy, kibica kieleckiej Korony. Pierwszą z nich zaplanowano na 22 grudnia, kolejne odbywać się będą mniej więcej dwa razy w miesiącu.Ostatnia wyznaczona jest na 23 maja 2017 roku.

– Należy zauważyć, że ich liczba jest uzasadniona obszernym materiałem dowodowym. To 21 tomów, w których znajduje się 700 dokumentów. Sąd musi przesłuchać 60 świadków i uzyskać kilka opinii od biegłych sądowych – wyjaśnia ilość spraw rzecznik prasowy sądu.

Do śmierci sympatyka kieleckiego klubu doszło 21 września 2007 po meczu Korony z warszawską Legią. Grupa fanów Korony tego wieczoru została zaatakowana przez osoby związane ze środowiskiem kibiców Wisły Kraków.

Poszukiwany od 2008 r. na podstawie ENA i zatrzymany w styczniu br. na terenie Wielkiej Brytanii Piotr K., został w połowie maja przewieziony do Polski. Usłyszał wówczas w prowadzącej sprawę Prokuraturze Rejonowej Kielce-Zachód zarzut m.in. zabójstwo kibica Korony.

żródło: Radio Kielce

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv