Aktualności

Published on 22 stycznia, 2017 | by admin

Poznań : Drużynowy turniej MMA.

W najbliższą sobotę, dwudziestego ósmego stycznia w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce drużynowy turniej mieszanych sztuk walki. Wśród zawodników pojawią się m.in. fighterzy wywodzący się z trybun stadionów a prowadzącym galę będzie „Uszol” – prekursor ruchu kibicowskiego na Lechu. Na trybunach bedzie mogło zasiąść aż pięć tysięcy widzów.

IRON WARRIORS TEAM (IWT) to nowa organizacja, której celem jest propagowanie drużynowych turniejów mieszanych sztuk walki a także wyłanianie młodych, utalentowanych zawodników. W nadchodzącym turnieju wezmą udział zespoły pięcioosobowe, w których czterech zawodników stanowi skład podstawowy, kolejna osoba jest rezerwowa. W pierwszej edycji turnieju rywalizować będą ze sobą przedstawiciele z następujących miast: Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Sosnowiec a także Międzychód oraz Sochaczew.

Bilety na pierwszą galę IRON WARRIORS TEAM do nabycia są zarówno w sprzedaży internetowej jak i punktach stacjonarnych. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie organizatora.

ZASADY TURNIEJU
Pojedynki turniejowe organizowane przez IWT odbywają się w 2 grupach po 4 zespoły, w systemie każdy z każdym. Czas jednego pojedynku to maksymalnie 6 minut (nie ma przerw i jest tylko 1 runda). Zawodnicy walczą 2-óch na 2-óch. W sytuacji gdy jeden z zawodników nie jest w stanie kontynuować pojedynku lub go poddaje w jego miejsce wchodzi kolejny zawodnik rezerwowy. Pojedynek kończy się gdy wszyscy zawodnicy jednej z drużyn zostaną pokonani lub gdy minie czas (6 minut). W przypadku gdy pojedynek po 6 minutach zostaje nierozstrzygnięty o zwycięstwie decyduje liczba niepokonanych zawodników.
Za każdy pojedynek zespoły otrzymują odpowiednio punkty: 3 pkt. za zwycięstwo lub 1 pkt. za remis. W przypadku porażki nie ma punktów.
O zwycięstwie grupy decyduje największa liczba zdobytych punktów. W finale o 3 miejsce walczą zespoły z 2-gich miejsc w grupach, o 1 miejsce zespoły z 1-ych miejsc w grupach.

W finale, po regulaminowych 6 minutach otwierana jest klatka i rozpoczyna się walka wszystkich pozostałych zawodników, którzy nie brali jeszcze udziału w tym pojedynku.

W przypadku zespołów o takiej samej liczbie punktów po fazie grupowej, o tym który zespół zajmuje wyższe miejsce decyduje bezpośredni pojedynek. W przypadku gdy pojedynek był remisowy o zwycięstwie decyduje pojedynek zawodników rezerwowych.

Pełne zasady i regulamin turnieju dostępny na: http://iwtmma.pl/przepisy/

ZAŁOŻENIA
W zawodach może wziąć udział każdy kto ukończył 21 rok życia, posiada aktualne badania lekarskie wykonane przez lekarza sportowego, ubezpieczenie NNW. Do turnieju zgłosiły się kluby z całej Polski

MIEJSCE
Pierwsza edycja turniejów drużynowych sztuk walki IWT będzie miała miejsce w Poznaniu, w hali widowiskowo – sportowej ARENA, która pomieści aż 5 tysięcy osób.

ATRAKCJE
Całą galę poprowadzą Rafał Dąbrowski i Filip Sadowski. Poza drużynowymi sztukami walk organizatorzy zapowiadają również inne atrakcje wieczoru. Na scenie będzie można zobaczyć znanych i lubianych raperów – Peję, Kaczora i Śliwę. Zaś o oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia zadba DJ Gregory. Na gali nie zabraknie też gwiazd TV i showbiznesu.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv