Stadiony

Published on 24 sierpnia, 2023 | by admin

Poznań: Kontrowersje wokół Budowy Stadionu Warty

Budowa stadionu Warty Poznań budzi emocje. Władze miasta są zdecydowane na realizację projektu, ale pojawiają się pytania dotyczące finansowania i tempa prac.

Władze Poznania nie złożyły wniosku o dofinansowanie budowy Stadionu Warty Poznań w ramach dostępnych programów rządowych, co wywołało zaskoczenie wśród niektórych przedstawicieli politycznych. Mogły one ubiegać się o wsparcie w kwocie nawet do 30 milionów złotych. Poseł Bartłomiej Wróblewski komentujący tę sprawę stwierdził, że możliwość złożenia wniosków na różne etapy inwestycji była otwarta, a skorzystanie z niej mogłoby znacząco przyspieszyć realizację projektu.

Z kolei miasto informuje, że trwają prace projektowe finansowane w całości przez samorząd. Wniosku o dofinansowanie nie złożono z powodu nieznania ostatecznych kosztów inwestycji oraz potrzeb przewyższających kwotę wsparcia. Planowane jest jednak złożenie wniosku nieco później, a dokładnie po zakończeniu prac projektowych. Nie da się ukryć, że przedsięwzięcie nabiera tempa. Co to oznacza dla klubu?

Perspektywa dla Warty Poznań
Stadion klubu z Poznania ma być nie tylko miejscem dla piłkarzy, ale i centrum życia społeczności lokalnej. Zanim jednak ta piękna wizja stanie się rzeczywistością, upłynie jeszcze sporo wody w Warcie. Obecny brak postępów w budowie stadionu odbija się na klubie, który gra mecze w na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim. Sytuacja ta to nie tylko utrudnienie logistyczne. Wpływa ona negatywnie na prestiż klubu i frekwencję, a to dotyka bezpośrednio także finansów Warty.

Planowane na jesień zakończenie prac projektowych, może być kluczowym momentem dla przyszłości stadionu. Wówczas miasto wciąż będzie mogło ubiegać się o środki na finansowanie modernizacji obiektu. Szanse na zewnętrzne wsparcie nie zostały więc stracone. Skorzystanie z takiego rozwiązania mogłoby przyspieszyć realizację inwestycji i przywrócić Wartę na sportową mapę Poznania. To z kolei byłoby znaczącym krokiem w kierunku zwiększenia atrakcyjności sportowej klubu oraz całego regionu.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv