Aktualności

Published on 22 czerwca, 2018 | by admin

Polscy kibice okradzeni z flagi przez FIFA

Do niebywałego skandalu doszło 19 czerwca na meczu Polska – Senegal na stadionie Spartaka Moskwa. Przedstawiciel FIFA skonfiskował flagę kibiców z Zatora. Powodem zabrania flagi miał być widoczny “ekstremistyczny symbol” w postaci Mieczyka Chrobrego.

W 42. minucie meczu flaga kibiców z Zatora została zerwana przez przedstawiciela FIFA, na wniosek polskiego obserwatora z ramienia tej organizacji. Mieczyk Chrobrego został uznany przez obserwatora za “symbol ekstremistyczny”. Co ciekawe, flaga została dopuszczona na stadion przez przedstawicieli FIFA podczas wejścia.

Jednak według obserwatora, Mieczyk Chrobrego jest symbolem zakazanym przez FIFA. Stwierdził również w otoczeniu ochrony, że flaga będzie do odbioru po zakończonym meczu. Po spotkaniu Polska – Senegal flaga nie została oddana i obserwator FIFA był nieosiągalny. Kibice postanowili wezwać policję na stadion, właściciel flagi poinformował anglojęzycznego przedstawiciela o dokonaniu kradzieży własności przez FIFA.

Podczas rozmowy z przedstawicielką menadżera stadionu, pani Daria U. poinformowała, że w przypadku złożenia pisemnego zawiadomienia dokonania kradzieży, ta, bazując na podstawie przepisów FIFA, wystąpi z oficjalnym zarzutem “propagowania idei ekstremistycznych” przez zgłaszającego. Przedstawicielka stwierdziła ostatecznie, że ochrona stadionu nie jest w posiadaniu flagi.

Kibice reprezentacji Polski z Zatora oraz działający jako grupa Wiślacki Zator zapowiedzieli, że podejmą środki prawne. Będą domagać się zwrotu flagi oraz wpłacenia €10 000 dobrowolnej wpłaty przez FIFA na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – organizacji kombatanckiej zrzeszającej byłych żołnierzy NSZ, NOW oraz innych oddziałów związanych z narodowym podziemiem z czasów okupacji niemieckiej a później sowieckiej.

źródło: narodowcy.net / facebook.com/PatriaeFidelis

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv